Galatasaray'ın rakiplerine UEFA'dan ceza

UEFA, Galatasaray'ın grubunda oynanan Atletico Madrid-Benfica maçında, Portekizli taraftarların tribünden attıkları meşalelerden dolayı her iki kulübe de para cezası verdi

Anadolu Ajansı 19.10.2015 - 20:44

Galatasaray'ın rakiplerine UEFA'dan ceza

UEFA Etik ve Disiplin Kurulu, Şampiyonlar Ligi'nde C Grubu 2. haftasında Atletico Madrid ile Benfica arasında 30 Eylül'de oynanan maçta konuk ekip taraftarlarının tribünden attığı meşalelerden dolayı her iki kulübe para cezası verdi.

UEFA, Vicente Calderon Stadı'ndaki karşılaşmada meydana gelen olayda güvenlik eksikliği olduğu gerekçesiyle Atletico Madrid Kulübü'ne 11 bin avro, taraftarlarının meşale atmasından dolayı da Benfica Kulübü'ne 20 bin avro para cezası verildiğini açıkladı.

Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ve Astana takımlarının da yer aldığı C Grubu'nda mücadele eden Atletico Madrid ve Benfica arasında oynanan karşılaşmanın 36. dakikasında Benficalı taraftarların olduğu bölümden sahaya atılan meşaleler nedeniyle 10 İspanyol taraftar hafif yaralanmıştı. Olayın ardından Portekiz ekibi özür dilemişti.

İspanya'daki sporda şiddeti önleme komisyonu ise geçen haftalarda aldığı kararda, sahaya meşaleleri atan 5 Benfica taraftarının her birine 60 biner, sahaya atmasa da tribünde meşale yakan 3 Benficalı taraftara 6 biner ve stat girişinde yeterli güvenlik önlemi alamadığı gerekçesiyle Atletico Madrid Kulübü'ne de 8 bin avro para cezası verilmesini talep etmişti.

Sayfa Yükleniyor...