Berlusconi'den Mancini tepkisi

Serie A kulüplerinden Milan'ın sahibi Silvio Berlusconi, ara transfer döneminin son gününde Interli Mancini’nin kiralanmasına tepki gösterdi. Mancini’yi ihtiyaçları olmadığını savunan Berlusconi, bu görüşünü kulüp yönetimiyle de paylaştığını söyledi.

Ntvspor 03.02.2010 - 10:45

Silvio Berlusconi ile 20 yıldan uzun süredir kendisi adına kulübü yöneten Adriano Galliani, Mancini transferi nedeniyle karşı karşıya geldi. Ara transfer döneminin son gününde Interli futbolcunun kiralanması, İtalya Başbakanı ve Milan'ın sahibi Berlusconi'nin tepkisini çekti. Berlusconi, 2 sezondur düzenli olarak forma şansı bulamayan Brezilyalı futbolcunun neden kiralandığını bir türlü anlayamadığını söyledi.

Kendilerine gol bölgelerinde etkili, bitirici özelliğiyle öne çıkan bir oyuncu gerektiğini ifade eden Berlusconi, “Elimize zaten Mancini gibi çok sayıda oyuncu var. Bize son vuruşlarda etkili bir futbolcu gerekiyordu. Onun yerine 2 yıldır futbol oynamayan Mancini’yi aldık. Bu transferi hoş karşılamıyorum ve bunu Galliani'ye de söyledim” diye konuştu.

Sık sık teknik adamların işine karışmasıyla bilinen Berlusconi, geçen sezon Ronaldinho'yu yeterince oynatmadığı gerekçesiyle teknik direktör Carlo Ancelotti'ye de ciddi eleştirilerde bulunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...