"Beşiktaş eskimiş yüzlerden bıktı"

Beşiktaş Kulübü'nde 31 Ocak Pazar günü yapılacak kongrede başkan adayı olan Murat Aksu, siyah-beyazlı camianın artık eskimiş, yıpranmış yüzlerden bıktığını söyledi.

27.01.2010 - 13:05

"Beşiktaş eskimiş yüzlerden bıktı"

Murat Aksu, yönetim kurulu listesindeki isimlerle birlikte The Ritz Carlton Oteli'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yönetim kurulu aday listesini, geçen hafta Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'e listesindeki 18 arkadaşıyla birlikte verdiğini kaydeden Aksu, "Beşiktaş için yola çıktığımızda camiamıza iki söz verdik. Beşiktaş'a yakışır bir liste yapmak ve Türk sporuna örnek olacak projeler üretmek. Son 2 haftadır Sayın Başkan da bizim söylediklerimizi seçim söylemlerinde aktarıyor" diye konuştu.

Beşiktaş'ta camianın artık eskimiş, yıpranmış yüzlerden bıktığını ve yeni yüzler, yeni ekip görmek istediğini savunan Murat Aksu, "Bizler de bu seslere kulak verdik. Her biri kendi sektöründe profesyonelleşmiş, uzmanlaşmış kişilerden oluşan muhteşem bir ekip kurduk. Biz, (Beşiktaş'tan ne alırız) diyen değil, (Ne veririz) diyenlerden oluşan bir ekip kurduk. Beşiktaş'ta gerçek anlamda değişimi gerçekleştirebilecek insanlarla yola çıktık" ifadelerini kullandı.

YÖNETİCİ ADAYLARI
Murat Aksu'nun konuşmasının ardından yönetim kurulu aday listesindeki 18 kişi tek tek kürsüye çıkarak, kısa konuşmalar yaptı.

Ali Baransel, "70 yaşındayım, 65 yıllık Beşiktaşlıyım. Beşiktaş'ı sağlam bir yapıya kavuşturma konusunda azimliyiz, inançlıyız" derken, Murat Akdoğan ise Murat Aksu ile yola çıkarken başarısızlık konusunda en küçük şüphesinin olmadığını dile getirdi.

Yahya Kemal Gençer, "Beşiktaş'ı çağdaş bir şekilde yönetmek hedefimizdir. Aksu liderliğindeki bu heyet bu tecrübeye, bilgi birikimine ve güce sahiptir" diye konuştu.

Emre Berkin, "İnşallah pazar günü kongre üyelerimiz bizi bu göreve layık görürler. Yönetimi bize verirlerse projelerimizi hayata geçirme imkanı bulacağız" dedi.

Merdan Araz, birikimini Beşiktaş için kullanmak adına Murat Aksu ile yola çıktığını ifade ederken, Faruk Pala, "Murat Aksu başkanımızın heyecanını görerek, Beşiktaş'a büyük hizmetler yapacağına inanarak yanında yer aldım" şeklinde konuştu.

Gülengül Altınsay, "Beşiktaş'ın son dönemde maddi ve manevi anlamda geçirdiği erozyonlar hepimizi çok üzüyordu. Durum vahimdi ve bu tablo karşısında bir şeyler yapılmalıydı. Bu nedenle Murat Aksu'nun yönetiminde yer aldım" dedi.

Bahri Büyükhanlı, "Beşiktaş'a en iyi hizmeti sunacağımıza herkesin emin olmasını isterim" derken, Koray Deniz, değişim hareketini başlattığı için Murat Aksu'ya teşekkür etti.

Mahmut Arslan, "Beşiktaş'a başarı sağlayacak bir yönetimimiz var" ifadelerini kullanırken, Ahmet Nur Çebi, "İyi bir Beşiktaşlıyım, iyi bir taraftarım, inşallah iyi bir yönetici de olurum" diye konuştu.

Dündar Yetişener, işindeki başarıyı Beşiktaş'ta da tekrarlamak istediğini dile getirirken, Adnan Dalgakıran, "Beşiktaşlılık ruhunu her zaman dimdik ayakta tutmalıyız. Böyle bir yola çıkmaktan mutlu ve gururluyum" dedi.

Mine Kürkçüoğlu Vargı, herkesin ailesi ile BJK İnönü Stadı'na gelmesini istediğini anlatırken, Cihat Kumuşoğlu, bu mali yapıyla Beşiktaş'ın UEFA kriterlerine uymayabileceğini savunarak, yeniden bir yapılandırmaya gerek olduğunu söyledi.

Ender Çolak, dünya futbolunun hiç olmadığı kadar rekabetçi olduğunu, kurumsal yönetim, güçlü bir finansal yapıyla bu rekabetin içinde yer alınabileceğini, kendilerinin de bu hedefle yönetime talip olduklarını söyledi.

Metin Albayrak, "Sayın Murat Aksu'nun yönetim kurulunda olmaktan mutlu ve gururluyum. Bu yönetimin kötü gidişe (dur) diyeceğine yürekten inanıyorum" dedi.

Kadir Kılıç ise başlattıkları hareketin büyüdüğünü ve seçimi kazanacaklarını iddia ederek, "Beşiktaş'ın bugün içine düştüğü durumdan çekip çıkaracak bir yönetim kurulumuz var" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...