Bakan'dan "Beşiktaş - Fenerbahçe derbisine inceleme" açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi sonrası yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıç, maç sonunda koridorlarda yaşananların bakanlık müfettişlerince incelendiğini söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.02.2017 - 10:31 | Son Güncelleme : 10.02.2017 - 11:46

Bakan'dan "Beşiktaş - Fenerbahçe derbisine inceleme" açıklaması

Gençlik ve Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş-Fenerbahçe derbi maçından sonra yaşanan olaylarlarla ilgili konuşan Kılıç, "Soyunma odasına giden koridorlarda olduğu hem iddia edildi hem de bazı tespitlerle ortaya çıktı. Bunu asla kabul etmiyoruz. Bakanlığımızın müfettişleri bu konuyla görevlendirilmiş durumda. Orada ne olduğunu inceliyorlar" dedi.

Kılıç, futbolda şiddet olaylarına ilişkin de şu değerlendirmede bulundu:

''Camialarının, delegelerinin oylarını alıp kulüp yöneticisi olmuş kişilerin de sorumlulukları var. 'Ben seçimle geldim, istediğim futbolcuyu, teknik direktörü alma hakkım var' diyebilirsiniz ama bunun da size yüklediği bir sorumluluk var. Maç bitmiş öyle veya böyle, kazanmış ya da kaybetmiş olabilirsiniz. O an yoğun bir duygu içindesiniz. Bir açıklama yapmayın, demeç vermeyin, şöyle bir sakinleşin, üstünden biraz zaman geçmesini bekleyin. Bir açıklama yapacağınız zaman sakin olun.''

KULÜPLERE "TARAFTAR ÇEKİN" ÇAĞRISI

Bakan Kılıç, " kulüplerinin başarılı olmasının altındaki en büyük unsur, şehirdir. Örnek verdiğimiz yabancı takımlarda, o şehirde yaşayanlar takımlarının maçlarına gidiyor ve destek veriyorlar" dedi ve şunları şunları söyledi:

"Bizde ise geçmişten şöyle bir şeye alışılmış; 'stada giderim ama bilet parası vermem." Böyle bir şey yok. Bilet alır, destek verirsiniz takımınıza... Şimdi 'fiyatlar yüksek.' diyecekler ama düşük olanları da görüyoruz. 30 binlik statta 2 bin kişi maça geliyorsa, o zaman kusura bakmayın siz de kulüp olarak, 'bu taraftarlar neden gelmiyor ' diyerek, bu konuda çalışmanız lazım."

Sayfa Yükleniyor...