Beşiktaş'ta hakem isyanı

Efes'e sahasında yenilen Beşiktaş Cola Turka'da, şube direktörü Hasan Bozkurter, hakem yönetimi nedeniyle sonuca itiraz edeceklerini söyledi.

15.11.2009 - 20:15

Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen'e mağlup olarak yenilmezlik unvanını yitiren Beşiktaş Cola Turka, karşılaşmanın hakemlerine sert tepki gösterdi.

Şube koordinatörü Hasan Bozkurter, maçın hakemlerinin çok kötü bir yönetim gösterdiğini dile getirerek, ''Hakemler çok kötü performans gösterdi. Bu tavırlarını sürdürürlerse, bu sezon çok zor biter. Bugün herhangi bir kötü olay olmadıysa bu Beşiktaş taraftarlarının olgunluğundan kaynaklandı. Hakemleri tutarlı ve tarafsız olmaya çağırıyoruz. Belli kulüpler kollanacak, korunacak olursa, yatırımın anlamı olmaz. Bütçelere göre maçlar yönetilecekse, ligin sonunu da söyleyin bileyim'' diye konuştu.

''İTİRAZ ETTİK''
Maçta Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman'ın içtiği suyu yere vurduğunu, ancak hakemlerin rakip antrenöre teknik faul vermek yerine uyarı anonsu yaptırdığını, bunu da şaşkınlıkla karşıladıklarını anlatan Bozkurter, ''Ayrıca, Shumpert steps yaptı, hakem oynattı. Efes Pilsenli bir oyuncu ile birlikte topu almak için Muratcan mücadele etti. Top Efes Pilsenli'nin elinde kaldı. Muratcan'a faul verildi. Bu gerekçelerle hakemleri şikayet edeceğiz. Shumpert'in hatalı yürümesinin hakemler tarafından göz ardı edilmesi nedeniyle de maçın sonucuna itiraz ettik'' dedi.

Hasan Bozkurter, maçta mükemmel oynayan Beşiktaşlı oyunculara da teşekkür ederek, ''25 milyonluk takıma karşı 3 milyonluk bütçesi olan bir takımla nasıl mücadele edeceğini gösterdik. Başımız dik, onurlu bir şekilde salondan ayrıldık'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...