NTV

Beşiktaş'ta kongre hazırlıkları başladı

Ntvspor

Spor

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören yeni yönetim kurulu için çalışmalarına devam ederken, Süleyman Seba'nın 'başkan adayı ol' dediği Hikmet Çetin de görüşmelerini sürdürüyor.

Beşiktaş'ta ocak ayında yapılacak kongre öncesinde Başkan Yıldırım Demirören liste çalışmalarını hızlandırdı.

Görevdeki yönetimden Kenan Öner ve Ertunç Soğancıoğlu ile yola devam etmeyi planlayan Demirören, siyah-beyazlı camianın önde gelen isimleri ile de dirsek temasında bulunuyor.

Eski yöneticiler Fahrettin Curoğlu, Yılmaz Ekergil ve Mete Düren gibi isimlere teklif götüren Yıldırım Demirören'in önümüzdeki salı günü düzenleyeceği basın toplantısında yönetime girecek bazı isimleri ve Denizlispor maçında yaşanan olaylara ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

Muhalefet kanadının ısrarla aday olmasını istediği Hikmet Çetin'e de destek gün geçtikçe artıyor. Onursal Başkan Süleyman Seba'nın da desteğini alan Hikmet Çetin'in aday olması halinde, daha önce kongre çalışmalarına başlayan Murat Aksu'nun yarıştan çekilmesi bekleniyor. Balkan ülkeleri toplantısı için İstanbul’da bulunan Çetin’in camianın ileri gelen isimleriyle bir araya gelerek başkan adaylığı konusunu masaya yatıracakları belirtiliyor.