Beşincilikte kaldılar

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, Bayan Güreş Milli Takımı'ndan Filiz Çıkrıkçı ve Dilek Atakol, bronz madalya müsabakalarını kaybederek sıkletlerinde beşinci oldu.

16.04.2010 - 19:05

55 kiloda mücadele eden Dilek Atakol, ilk turu maç yapmadan geçti. İkinci turda Portekizli Paulas Pereira'yı, 4-0 galip durumdayken, 1 dakika 58 saniyede tuşla mağlup eden Dilek Atakol, grup finalinde Letonyalı Anastasija Grigoryeva'ya 1-0 ve 3-0'lık periyot skorlarıyla 2-0 yenildi. Akşam seansında Polonyalı Agata Pıetrzky ile bronz madalya müsabakasına çıkan Dilek Atakol, henüz 53. saniyede tuşla mağlup oldu ve sıkletinde beşincilikte kaldı.

48 kiloda mücadele eden Filiz Çıkrıkçı, bronz madalya şansını değerlendiremeyen bir diğer Türk sporcu oldu.İlk turu maç yapmadan geçtikten sonra çeyrek finalde İngiliz güreşçi Yana Stadnik ile karşılaşan Filiz Çıkrıkçı, 1-0 yenik durumdayken, müsabakanın henüz 37. saniyesinde tuşla mağlup oldu.İngiliz güreşçinin finale yükselmesiyle üçüncülük-beşincilik müsabakası yapmaya hak kazanan Filiz Çıkrıkçı, akşam seansında Fransız Melani Sandra Lesaffre Lydie ile bronz madalya için mindere çıktı. Başabaş bir mücadeleye sahne olan müsabakanın ilk periyodunu 1-0 kaybeden Filiz Çıkrıkçı, puansız tamamlanan ikinci periyot sonunda kura atışını kazanmasına rağmen, puan almayı başaramadı. Bu periyotu da 1-0 kaybeden Çıkrıkçı, minderden 2-0 yenik ayrıldı ve sıkletinde beşinci oldu.

GREKOROMEN MÜSABAKALARI BAŞLIYOR
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda yarın grekoromen stil mücadelesi, 55, 60, 66 ve 74 kiloda yapılacak müsabakalarla başlıyor.

Yarın mindere çıkacak olan Türk Milli Takımı sporcularının rakipleri, bugün çekilen kurayla belirlendi. Buna göre, 55 kiloda Hammet Rüstem, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra, ikinci turda Macar Peter Modos ile karşılaşacak.

60 kiloda Soner Sucu da ilk turda maç yapmayacak ve ikinci turda Alman Bengt Trageser ile Bulgar Ivo Serafimov Angelov arasındaki müsabakanın galibiyle mücadele edecek.66 kiloda Refik Ayvazoğlu ilk turda Ukraynalı Sergiy Krasynikov ile 74 kiloda Şeref Tüfenk ise Polonyalı Jakup Kazımerz Tım ile güreşecek.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...