Slaven Bilic, pazar akşamı Arena'ya çıkacak mı?

Beşiktaş Yönetim Kurulu şu an Bilic'in geleceğini oyluyor. Gelecek sezon yolların kesin olarak ayrılması beklenen Bilic'in son iki maçta takımın başında olup olmayacağı tartışılacak.

ntv.com.tr 20.05.2015 - 14:48

Slaven Bilic, pazar akşamı Arena'ya çıkacak mı?

Konyaspor yenilgisi sonrası "Gelecek sezon Beşiktaş’ı çalıştırmak için bana şans verileceğini düşünmüyorum" açıklamasında bulunan Slaven Bilic için kritik dakikalar başladı.

Bugünkü yönetim kurulundan çıkacak karar Hırvat hocanın kaderini belirleyecek. 15.00'de başlayan toplantı öncesi kulüp yönetimi "Hocanın görevine son verildiği" haberlerini reddeti.


Siyah-beyazlı yönetim yeni sezon için Şenol Güneş ve Mircea Lucescu ile görüştü. Haberin detaylarını NTV Spor muhabiri Övünç Özdem, Spor Servisi programında aktardı.

AYRILIK KESİN AMA SEZON SONU BEKLENECEK Mİ?
Slaven Bilic'in 1-0 sona eren Torku Konyaspor maçının ardından yaptığı açıklamalar sonun başlangıcını ateşledi. Hırvat teknik adam böyle bir açıklama yapmasaydı, yönetim Bilic ile ilgili tasarruflarını sezon sonuna bırakacaktı. Bilic'in açıklamaları hiç beklemedikleri bir durum ve hiç beklemedikleri bir tarzdı. Bu açıklamalar ayrılık kararı alınmasında çok büyük etken oldu.

Slaven Bilic ile yeni bir sözleşme için masaya oturulmadı. Ocak ve Şubat ayında Bilic'le yolların ayrılıp ayrılmaması konusunda fikir alışverişleri yapılıyordu. 'Acaba hoca ile olacak mı, olmayacak mı?' diye soruluyordu. Kaybedilen maçlardan sonra yönetimde çatlak sesler çıkıyordu. Başkan arkasında durmaya çalıştı, zaman zaman desteğini çekti ama sonuç olarak oturup da ciddi bir toplantıda sözleşmesini 2 yıl daha uzatalım görüşmesi yapılmadı. 

ŞENOL GÜNEŞ VE LUCESCU EN GÜÇLÜ ADAYLAR

Beşiktaş'ta gözden çıkarılan Bilic'in yerine yönetim, iki isimle görüştü; Lucescu ve Şenol Güneş. Ama belirli bir karar verilmedi ve anlaşılmış bir durum yok. Beşiktaş yönetimi hazırlıksız yakalandı. 3 maçta 7 puan kaybıyla Bilic'in görevine son verilmesi konusu ortaya çıkınca, Lucescu ve Şenol Güneş ile görüşme yapıldı, ancak netleşen bir durum yok.

Sayfa Yükleniyor...