Bilica imzaladı

Fenerbahçe'nin Sivasspor'dan transfer ettiği Fabio Bilica, Samandıra Tesisleri'nde 3 yıllık resmi sözleşmeye imza attı. 30 yaşındaki futbolcu, Fenerbahçe'nin kariyerinin doruk noktası olduğunu söyledi.

Haberler 03.07.2009 - 13:25

Bilica imzaladı

İSTANBUL - Fenerbahçe, Sivasspor'dan transfer ettiği savunma oyuncusu Fabio Alves Da Silva (Bilica) ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Brezilyalı futbolcu, Samandıra Kamp Merkezi'ndeki basın odasında, sportif direktör Aykut Kocaman'ın da katıldığı törenle, kendisini 3 yıllığına sarı-lacivertli ekibe bağlayan sözleşmeye imza attı.

Brezilyalı savunma oyuncusu, daha önce formasını da giydiği Brezilya Milli Takımı ile birlikte Fenerbahçe'nin, kariyerindeki en doruk noktalardan biri olduğunu ifade ederek, ''Daha önce oynadığım kulüplere saygım sonsuz. Brezilya Milli Takımı'nda da oynadığımı göz önüne aldığımda, Fenerbahçe'nin, kariyerimde en doruk noktalardan birisi olduğunu söyleyebilirim'' diye konuştu.

''BENİM İÇİN BAŞARI ÇITASI ARTMIŞTIR''
Fenerbahçe Kulübü'ne, kendisine sarı-lacivertli takımda oynama şansı verdiği için teşekkür eden Bilica, kendisi için başarı çıtasının yükseldiğini ifade etti.

Sivasspor ile bir başarı ortaya koyduklarını anlatan Bilica, ''Fakat benim adıma başarı çıtası yükselmiştir. Buraya geldim ve Fenerbahçe'nin başarıları için elimden geleni yapacağım. Mücadele ve ruh olarak en üst düzeyde olmaya çabalayacağıma söz veriyorum'' şeklinde konuştu.

Lugano'nun yerini doldurup dolduramayacağı sorusuna Brezilyalı futbolcu, ''Lugano'ya her şeyden önce saygım sonsuz, o büyük ve iyi oyuncudur. Benim görevim, kulübüm adına en iyisini verebilmektir. Benden önceki veya sonrası yoktur. Elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım. Umuyorum, başarılarda pay sahibi olacağım'' yanıtını verdi.

AYKUT KOCAMAN'IN AÇIKLAMALARI
Geçen sezon Sivaspor'un başarısında Bilica'nın önemli bir katkısı olduğunu ifade eden sportif direktör Aykut Kocaman, ''Bilica geçen sezon ligin en az gol yiyen takımlarından Sivasspor'un başarılı oyuncularından birisiydi. Bir futbolcunun Fenerbahçe'ye transferi demek, başarı çıtasının ve beklentilerin yükselmesi demektir'' dedi.

Bilica'nın, mücadeleci ve sonuna kadar bırakmayan bir takım oluşturma hedeflerine önemli katkı yapacağını anlatan Kocaman, ''Bir şey varki o çok önemli. Mücadele ruhu ve sonuna kadar oynayabilme arzusu. Bilica da fazlasıyla bunu Sivasspor'da gösterdi. İnanıyorum ki Fenerbahçe önümüzdeki sezon da böyle olacak. Transferi kendisi ve takımımız adına hayırlı uğurlu olsun'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...