Fikret Orman: Beşiktaş'a bir gün kupayı getireceğiz

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Avrupa Ligi'nde Club Brugge takımına elenmelerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Orman, "Biz bir gün Avrupa'da Beşiktaş'a kupayı getireceğiz" dedi.

Haberler - Ntvspor 20.03.2015 - 15:53

Fikret Orman: Beşiktaş'a bir gün kupayı getireceğiz

Orman, 1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Derneğinin davetlisi olarak geldiği kentte, kulübün kuruluşunun 112'nci yıl dönümü anısına beraberindekilerle Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıp şehitler için saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Orman, Çanakkale'de hem taraftarlarıyla bir arada olacaklarını hem de kulüpleri için anlamlı günleri yine onlarla kutlayacaklarını söyledi.

Club Brugge maçını kazanmak için çok istekli olduklarını dile getiren Orman, buna rağmen yenildiklerini belirtti.

Herkesin bu mağlubiyete çok üzüldüğünü ifade eden Orman, "Bu takımı buraya bu çocuklar, bu teknik kadro getirdi. Birçok insan maça geldi. Gerçekten büyük bir fedakarlık vardı. Tabii takım oyuncuları yoğun bir süreç geçirdi. Çok fazla seyahat ediyorlar. Beşiktaş'ın stadı olmadığı için elindeki şartları bu. Bunlar takdir edilecek, alınlarından öpülecek çocuklar ve bu insanlara bundan önceki başarıları yaratan yine onlar. Çocuklarla gurur duyuyorum. Maçta bazı bireysel hatalar olmuş olabilir" dedi.

"BEŞİKTAŞ'A KUPAYI GETİRECEĞİZ"
Beşiktaş'a Orman, "Çok kazanmak istiyorduk. Tüm camiamız başarıya itlenmişti. Maalesef elendik. Bu takımı buraya bu oyuncular ve bu teknik kadro getirdi. Üç haftada çok fazla derecede seyahat ettiler. Ben çocuklarla gurur duyuyorum. Bizim yaptığım işlerde, sevinçlerde büyük olur tenkitlerde büyük olur. Biz istikrarımızı sürdürürsek seneye mi olur daha sonra mı olur? Bilmiyorum ama biz bir gün Avrupa'da Beşiktaş'a kupayı getireceğiz" dedi.

TOLGA ZENGİN'İN ISLIKLANMASI
Orman'a, maçta kaleci Tolga Zengin'in bazı taraftarlarca ıslıklanmasıyla ilgili görüşleri de soruldu.

Zengin'in takım kaptanlığı da yaptığını anımsatan Orman, "Tolga pırlanta gibi bir çocuktur. O da en az bütün taraftarlar kadar üzülmüştür. Kitleler tarafından sevildiğiniz zaman, önde olduğunuz zaman bu gibi şeylerle karşılaşmak mümkündür. Bu, benim için de geçerlidir" ifadesini kullandı.

"HOCAMIZDAN MEMNUNUZ"
Olumsuz durumlardaki eleştirilere her zaman hazırlıklı olduklarını anlatan Orman, "Herkesin şunu bilmesi lazım ki Beşiktaş Kulübü tüm bireyleriyle beraber namusuyla, şerefiyle, hakkıyla mücadele eden bir kurumdur. Oyuncularımız da pırlanta gibi çocuklardır. Sahaya çıkıp terlerini son damlasına kadar akıtmaktadırlar" değerlendirmesinde bulundu.

Toto Süper Lig'de Fenerbahçe deplasmanında zorlu bir müsabakaya çıkacaklarını söyleyen Orman, Club Brugge maçını dünde bırakıp buna odaklandıklarını aktardı.

Camia olarak Fenerbahçe maçına kilitlendiklerine değinen Orman, bir gazetecinin, Teknik Direktör Slaven Bilic'e yöneltilen eleştiriler hakkındaki sorusunu, "Futbol öyle bir oyun ki oyun bittikten sonra maçı geriye dönük yorumlamak çok kolay ama o anı yaşamak zordur. Bilic, Beşiktaş Kulübüyle çok iyi uyum sağlamış, iyi bir karaktere sahip olan, Beşiktaş camiasıyla da müthiş bir ilişki kuran bir hocadır. Kendisiyle bir senelik daha sözleşmemiz var. Aramızda herhangi bir şey yoktur. Maç esnasında herkesin yorumu olabilir, zaten futbolu güzel yapan da budur. Herkes başka bir pencereden bakar. Hocamızdan memnunuz. Bu hafta sonu da bütün takımımızla Kadıköy'de Beşiktaş için mücadele edeceğiz" diye yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...