Şenol Güneş: Biz istedik, Galatasaray aldı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, siyah beyazlı takımın gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 5-6 transfere ihtiyaçları olduğunu söyleyen Güneş, Sosa'nın Milan'a transferini medyadan öğrendiğini söyledi. Deneyimli teknik adam şampiyon takımdan 4 oyuncunun gitmesini de doğru bulmadığını vurguladı.

Haberler - Ntvspor 16.08.2016 - 17:00 | Son Güncelleme : 17.08.2016 - 09:33

Şenol Güneş: Biz istedik, Galatasaray aldı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, gündemi belirleyecek açıklamalar yaptı. Lig TV'nin sorularını yanıtlayan Güneş, sezon öncesi 5-6 transfere ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Yönetim ile transfer hakkında konuştuğunu ancak durumun değişmediğini vurgulayan deneyimli çalıltırıcı, "5-6 transferin en az 3'ü isim olmalı. Bir sol bek daha lazım. Toplamda 4 stoperimiz olmalı. Bunları yönetimle konuştuk, sizlerle konuştuk ama hiçbir şey değişmiyor. Serdar Aziz ve Eren Derdiyok'u istedik ama Galatasaray aldı. Biz şampiyon takımken transfer yapamıyorken, UEFA'dan ceza alan Trabzonspor ve Galatasaray transfer yapıyor. Ben bu durumu anlamıyorum. Takımdan gidenlerin hiçbirine izin vermezdim. Bu kulübün bir patronu var. Ben yönetmiyorum. Sadece fikrimi söylerim, kararları patron verir. Barcelona şampiyon oluyor, bütün oyuncularını satıyor mu? Böyle bir şey olamaz." ifadelerini kulandı.

SOSA ÇIKMAZI

Sosa'nın Milan'a transferi ile ilgili gelişmeleri gazetelerden öğrendiğini söyleyen Güneş, "Sosa'ya ilişkin benim söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Bunlar benim bilmediğim konular. Ben de gazetelerden okuyorum. Ben elimde ne varsa onunla en iyisini yapmaya çalışırım." dedi

KALEYE TAKVİYE KAPIDA

Kaleciler hakkında da konuşan Güneş, "Üç kalecimiz de iyi. Fabri de Boyko da iyi kaleci. Ancak bir değerlendirme yapabiliriz. Tolga'nın yanında bir Türk, bir yabancı kalması daha iyi. Ayın 1'ine kadar bakacağız. Biri gidecek demek istemiyorum şartlara göre bakacağız." Şeklinde konuştu.

Gökhan Gönül'ün rahatsızlığını devam ettiğini ve Alanyaspor karşısında oynamasının zor olduğunu söyleyen Güneş, Mustafa Pektemek ile yolları ayırmak istediklerini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...