Bjoerndalen tarihe geçti

Vancouver Kış Olimpiyat Oyunları'nda biatlon erkeklerde Norveç takımından Ole Einar Bjoerndalen aldığı altın madalya ile tarihte en çok altın madalya kazanan biatlet oldu. Alp disiplini bayanlar slalomda ise sporcumuz Tuğba Daşdemir, ilk ayağı tamamlayamadığı için dereceye giremedi.

Ntvspor 27.02.2010 - 01:04

Bjoerndalen tarihe geçti

Vancouver Kış Olimpiyatı'nda biatlon erkekler 4 x 7.5 kilometre takımda Norveç altın madalya aldı. Norveç takımında Ole Einar Bjoerndalen 6. altın madalyasını alarak tarihte en çok altın madalya kazanan biatlet oldu. Avusturya gümüş madalya alırken Rusya bronz madalya elde etti.

Curling bayanlarda bronz madalya Çin'in oldu. Üçüncülük maçında Çin, İsviçre'yi 12-6 mağlup etti.

Alp disiplini bayanlar slalomda alman Marıa Rıesch 1:42.89'luk derecesiyle altın madalya kazandı. Riesch Vancouver'da daha önce süper kombinede altan madalyaya ulaşmıştı. Bayanlar slalomda Avusturyalı Marlies Schild gümüş, Çek Sarka Zahrobska bronz madalya kazandı. Bu kategoride Tuğba Daşdemir yarışmadı.

Snowboard bayanlar paralel dev slalomda Hollandalı Nicolien Sauerbreij altın madalyaya ulaşan isim oldu. Rus Ekaterına Ilyukhina gümüş, Avusturyalı Marion Kreiner ise bronz madalya kazandı.

Buz hokeyi erkekler yarı final maçında Amerika Birleşik Devletleri, Finlandiya'yı 6-1 yenerek finale yükseldi. Amerika Birleşik Devletleri daha ilk periyotta 6-0 öne geçti. Sonraki iki periyotta bu avantajını koruyan Amerika Birleşik Devletleri maçı 6-1 kazanarak finale adını yazdırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...