Dünya şampiyonasında kendisine ait rekorları altüst eden Usain Bolt, Brüksel'deki atletizm buluşması öncesi hedeflerini anlattı. Bolt, kariyerine son vermeden önce, uzun atlama dalında da şansını denemek istediğini söyledi.

Heysel Stadı'ndaki yeni pist, 100 ve 200 metre dünya rekortmeni Usain Bolt tarafından açıldı.

Bolt, Brüksel'deki atletizm buluşması öncesi soruları yanıtlamayı da ihmal etmedi. Berlin'deki üstün performansının ardından, herkesin merak ettiği konu, Jamaikalı sprinterin repertuarını genişletip genişletmeyeceğiydi. 400 metrede yarışmaya sıcak bakmayan Bolt, bununla birlikte, uzun atlamada şansını denemek istiyor.

Usain Bolt, "400 metre?. Hayır bunu şu anda yapmak istemiyorum. Ancak gelecekte antrenörüm kazanabileceğimi düşünüp; yarışmamı uygun görürse deneyebilirim. Ancak uzun atlamada, kariyerim sona ermeden önce mutlaka mücadele etmek istiyorum" diye konuştu.

Bolt, kariyeri sona erdiğinde bir "efsane" olarak anılmak istediğini de saklamıyor.

Ünlü Jamaikalı sprinter, "Zirvede kalmak istiyorsanız çok çalışmak ve odaklanmak zorundasınız. Ben efsane olmak istiyorum. Bunu yapmak için de her yıl yarışmak ve şampiyon olmak gerekli. Bu yüzden motivasyonumu kaybetmemeye çalışıyorum" dedi.

Görünen o ki; dünyanın en hızlı insanı unvanını şüpheye yer bırakmayacak şekilde eline geçiren Bolt'un, rahatlamaya da hiç niyeti yok.