Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Boluspor, teknik direktör Mustafa Uğur ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Boluspor Yönetimi, kulüp başkanı Necip Çarıkçı başkanlığında, kulüp binasında imza töreni düzenledi. Törende, teknik direktör Mustafa Uğur ile 1,5 yıllık anlaşma imzalandı.

Törende konuşan kulüp başkanı Necip Çarıkçı, Boluspor camiasına yeni teknik direktörün hayırlı olmasını dileyerek, ''Coşkun Demirbakan hocamız ile yollarımızı ayırmıştık. Daha önceden tanıdığım, beğendiğim Kayseri Erciyespor'da top oynamış, hocalık yapmış, şampiyonluğu olan, Eskişehir ve Diyarbakırspor'a hocalık yapmış Mustafa Uğur hocamızla görüşme yaptık. Bir gün önce prensipte anlaşma yapmıştık. Bugün de kendisiyle 1,5 yıllık uzun vadeli bir anlaşma imzaladık. Kariyeri olan bir hocamız. Taraftardan ve basından yönetime güvenmelerini istiyorum. 11 maç geride kaldı, sezon bundan sonra yeni başlayacak ve bunun için de Antalya kampına gideceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Çarıkçı, ''Hocamızla beraber iyi mücadele eden, iyi top oynayan bir takım oluruz. Boluspor camiasına hayırlı olsun'' dedi.

Boluspor ailesi içerisinde bulunmaktan mutlu olduğunu kaydeden teknik direktör Mustafa Uğur ise ''Güzel bir camianın içerisinde olduğumuzu biliyoruz. Bu camiaya yakışır tavır ve davranış içerisinde olacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Hem futbol, hem disiplin, hem de sıralamadaki yer olarak Boluspor'u arzulanan yere getirmek birinci hedeftir. Bu camianın yerinin Süper Lig olduğunu ben her zaman söylüyorum. Görevimizin ve yükümüzün çok ağır olduğunu biliyoruz. Çalışma ile başarılacak işler olduğu için bundan da hiç kaçmıyoruz. İşimiz en iyi şekilde çalışmak. Futbolu sahada doğru oynamak, oynatmak ve bunu skora yansıtmak. Sezon sonunda gülen taraf olmak istiyoruz'' diye konuştu.