Bostjan Nachbar'dan David Blatt'a övgü

NBA'de geçirdiği 6 sezonun ardından, Avrupa kıtasına bı yıl Dinamo Moskova formasıyla dönüş yapan Bostjan Nachbar, antrenörü David Blatt'tan övgüyle söz etti.

23.03.2009 - 18:16

Avrupa'ya dönme kararı aldığında kendisine bir çok teklif geldiğini, ancak Moskova tercihinde David Blatt'ın önemli rol oynadığını ifade eden Nachbar, Efes Pilsen'in eski hocasının en iyilerden biri olduğunu iddia etti. Nachbar, “Sezon başında bir çok iyi teklif aldım ama ben hem kulüp organizasyonu olarak üstdüzey bir takım, ve o takımı çalıştıran üstdüzey bir koç istiyordum. Buraya geldiğimde de en doğru kararı verdiğimi gördüm. Blatt her yıl, bu kıtanın en iyilerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Hızlı basketbol sistemi ve agresif savunması bana tam uyuyor. Umarım oyuncu-antrenör ilişkimiz ilerleyen sezonlarda da devam eder.” diye konuştu.

Rus ekibiyle iyi bir sezon geçirdiklerini söyleyen Nachbar, ilk toplantılarında koydukları tüm hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerdini söyledi. 29 yaşındaki oyuncu “Rusya Ligi'nde iyi durumdayız. FIBA Eurocup'ta 8'li Final'deyiz. Ancak hala işimiz bitmiş değil” dedi.

Sloven oyuncu Avrupa basketbolunun son 10 yılda müthiş bir atlama yaptığının da altını çizdi. Benetton'da forma giydiği döneme oranla, daha fazla sayıda takımın kadrosunun üstdüzeyde olduğunu belirten Nachbar, artan rekabetin de kıtadaki basketbol seviyesini yukarıya çektiğine işaret etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...