Bross: Zor bir maçla başlayacağız

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Hugo Bross, yeni sezona zorlu bir maçla başlayacaklarının altını çizerken, zoru kolaya çevirip kazanmaları durumunda başlangıcın çok iyi olacağını söyledi.

07.07.2009 - 16:51

TRABZON - Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, Turkcell Süper Lig'in ilk haftasında Sivasspor ile yapacakları zorlu maçı kolaya çevirerek kazanmaları halinde, müthiş bir başlangıç yapacaklarını söyledi.

Broos, kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, Turkcell Süper Lig fikstürü ile bordo-mavili takımın Isparta'da yaptığı hazırlık çalışmalarını değerlendirdi.

Lige zor bir deplasman karşılaşmasıyla başlayacaklarını vurgulayan Broos, ''Ancak Sivas'ta zoru kolaya çevirip kazandığımız takdirde, bizim için müthiş bir başlangıç olur. Sezona büyük bir öz güvenle gireriz'' dedi.

Broos, ligin ilk haftasında son iki yılda şampiyonluğun eşiğine gelmiş, geçen sezon ise buna çok yaklaşmış bir takıma karşı deplasmanda oynayacaklarını kaydederek, ''Onun için bu maçın zor olduğunu gizlemeye gerek yok. Ancak biz zoru kolaya çevirip kazandığımız takdirde, sezona büyük bir öz güvenle gireriz ve bu da bizim için iyi bir başlangıç olur. Sivasspor'un ardından 9. haftada Galatasaray ile oynayacağımız maça kadar olan sürede nispeten daha düşük seviyedeki takımlara karşı çok iyi bir seri yakalama şansımız var. Bu da bizim için önemli bir fırsat. Yine memnuniyet verici olan, 4 büyük maç arasında zaman olması. Bu durum işimizi kolaylaştıracaktır. Dolayısıyla lige çok zor bir maçla başlayıp, çok zor bir maçla bitireceğiz. Elbette her maç zor ama yine de takımlar arasında belirli bir seviye farkı olduğu gerçek.'' diye konuştu.

HAZIRLIK PROGRAMI
Oyuncuların fiziksel performanslarının çok iyi olduğunu, disiplin konusunda ise sorunsuz bir kamp geçirdiklerini anlatan Broos, ''Burada özellikle fiziksel yüklenme üzerinde duruyorum. Hollanda'da işin taktik tarafına eğilmeye başlayacağız. Orada oynayacağımız 4 hazırlık maçının ardından, takımın taktiksel durumu ortaya çıkacak ve daha sonra da Sivasspor maçı bizim için başlangıcın ilk basamağı olacak'' dedi.

Kampa geç katılan oyuncuların durumunu da değerlendiren Broos, ''Elbette ideal olan takım halinde, toplu bir şekilde çalışmalara başlamaktır. Ama 22 ile 23 Haziran'a kadar milli takımlarıyla kampta olan oyuncular için bu toleransı göstermek zorundayız. Çünkü dinlenmeleri benim açımdan çalışmaları kadar önemli. Dinlenmiş olarak buraya geldikleri için de şu anda bizim açımızdan bu durum çok büyük bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca her biri çok deneyimli oyuncular oldukları için bu açığı da çok rahatlıkla kapatabiliyorlar. Bugünden itibaren sezon başına kadar 4 haftalık bir zaman dilimi var. Bu zaman bize fazlasıyla yetecek. Bu yüzden fazlasıyla bir sorun yaşamayacağız.'' şeklinde konuştu.

TARAFTARA MESAJ
İç saha maçlarındaki taraftarların coşkusunu ve stadyumdaki atmosferin ne kadar fantastik olduğunu bildiğini ifade eden Broos, ''Bunu hem kendim izlediğim maçlarda gözlemledim hem de sürekli olarak böyle anlatılıyor. Taraftarlardan tek ricam, özellikle bu sezon, zorluk yaşadığımız anlarda takıma mümkün olan en büyük desteği vermeleri ve bunu sürekli etkin hale getirmeleri. Eğer zor anlarda bu desteği arkamızda hissedebilirsek takım tüm baskıyı ve zorluğu üzerinden atabilecektir.'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...