Brown'dan itiraf

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın oyuncusu Tamara Kim Sutton-Brown, sarı-lacivertli takımda mutlu olsa da evini özlediğini söyledi.

15.04.2010 - 17:15

Brown'dan itiraf

Fenerbahçe'nin ABD'li oyuncusu Tamara Kim Sutton-Brown, kendisine ait blog sitesinde Türkiye'deki yaşantısını hayranlarıyla paylaşırken, ev özleminden bahsetti.

ABD'li oyuncunun, tammysuttonbrown.wordpress.com adresli blog sitesinde yazdığı ve Basketbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde de yayınlanan yazılarda, evine duyduğu özlem dikkati çekiyor.

Bir yazısında sabahları erken kalkıp, günde çift antrenman yaptıklarını anlatan Sutton Brown, ''Bana güvenin, bu herkese göre bir hayat değil. Evinizden binlerce mil uzaktasınız, kültür ve dil farkını da unutmayın, sevdiklerinizi geride bırakmışsınız. Ama bu benim hayatım ve şikayet etmiyorum. Hatta bana bunu bir daha yapıp yapmayacağımı sorsanız 'Evet' derdim. Basketbola 'Evet' demek beni dünyanın dört bir yanına götürdü, çok fazla şey gördüm'' şeklinde düşüncelerini aktardı.

Sutton-Brown, şubat ayının son haftasında yazdığı bir yazıda da genelde yılın bu zamanlarında evini özlediğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Evet, denizaşırı ülkelerde bunca yıl oynadıktan sonra bile hala evime dönmek için can attığım bir noktaya gelebiliyorum. Ama iki gün önce fark ettim ki şubat bitmek üzere ve kendimi iyi hissediyorum. Beni yanlış anlamayın, buradaki hayatımdan keyif alıp arkadaşlarımla eğlensem de evime dönüp sevdiklerimi görmek için sabırsızlanıyorum. Bu kadar uzun süre uzak kalmak zor, ama biz bunu basketbol sevgimiz için yapıyoruz. Başka bir ülkedeyken takım arkadaşlarınız çok fark yaratıyor ve ben büyük basketbolcularla birlikte oynadığım içinşanslıyım. Sadece çok iyi oyuncular değiller, aynı zamanda çok iyi insanlar... İstanbul'daki takım arkadaşlarımı kesinlikle seviyorum ve onlar da zamanın uçup gitmesini sağlıyorlar."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...