Bu kez de Troisi savaşı!

Gençlerbirliği ile Kayserispor'u karşı karşıya getiren Troisi transferi yeni bir boyut kazandı. Kayseri cephesi, Avustralyalı futbolcunun sözleşmesindeki maddeye göre tazminatını ödeyip serbest kaldığını iddia etti. NTV Spor'daki Spor Servisi'ne katılan Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Enis Safi ise, böyle bir maddenin bulunmadığını ve Kayserispor'u şikayet edeceklerini söyledi.

Haberler 08.07.2009 - 11:08

Bu kez de Troisi savaşı!

KAYSERİ -  Kayserispor, Gençlerbirliği ile sözleşmesi sürdüğü iddia edilen Avustralyalı futbolcu James Troisi ile sözleşme imzaladı.

Kulüp genel menajeri Süleyman Hurma, kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde yaptığı açıklamada, Troisi'yi transfer etmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.

Gazetecilerin soruları üzerine futbolcunun Gençlerbirliği ile sözleşmesinin devam ettiği yönündeki iddiaları da yanıtlayan Hurma, sözleşmesi devam eden hiçbir futbolcu ile anlaşmadıklarını ifade etti.

Futbolcunun Kayseri'de alıkonulduğu yönünde de asılsız iddialar ortaya atıldığını hatırlatan Hurma, ''Kayserispor kulübü olarak bugüne kadar sözleşmesi  süren hiçbir futbolcu ile anlaşmadık. Troisi'nin Gençlerbirliği ile sözleşmesi fesih edildi. Fesih işleminden sonra biz futbolcu ile görüştük ve anlaşma sağladık'' diye konuştu.

Troisi'den sonra bir yabancı futbolcu daha almak istediklerini bildiren Hurma, teknik heyet ve taraftarı memnun edecek iyi bir santrfor alabilmek için arayışlarının sürdüğünü kaydetti.

Kulüp asbaşkanı Şaban Miraboğlu'nun da hazır bulunduğu törende daha sonra Troisi, kendisini 4 yıllığına Kayserispor'a bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Kayserispor'a geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Troisi, takımla birlikte büyük başarılara imza atmak için çalışacağını söyledi.

21 yaşındaki Avustralyalı futbolcu, geçen yıl Gençlerbirliği'ne transfer olmuş Turkcell Süper Lig'de 29 ve Fortis Türkiye Kupası'nda 1 karşılaşmada forma giymişti.

Geçen sezon 6 gol atan genç futbolcu, Kayserispor-Gençlerbirliği maçında Kayserispor kalesini 3 kez havalandırmıştı.

“AVUKATIN AÇIKLAMASI”
Öte yandan, James Troisi'nin avukatı Emre Koçak da yaptığı yazılı açıklamada, Troisi'nin Kayserispor'a transferi ile ilgili gerçeği yansıtmayan haberler çıktığını anımsatarak, futbolcunun herhangi bir hakkı olmaksızın sözleşmesini feshetmiş gibi gösterildiğini kaydetti.

Troisi'nin Gençlerbirliği'ne tazminat ödeyerek sözleşmesini feshettiğini bildiren Koçak, şu bilgileri verdi: ''James Troisi'nin Gençlerbirliği ile yaptığı sözleşmeye göre, belirli bir bedel ödenmesi halinde sözleşmesini sonlandırabileceği hüküm altına alınmıştır. Bu protokol uyarınca futbolcu, sözleşmede yazan bedeli Gençlerbirliği'ne ödeyerek, sözleşmesini sonlandırmıştır. Sözleşmesi sona eren her futbolcu gibi James Troisi de istediği herhangi bir kulüp ile FIFA ve TFF talimatlarının gösterdiği doğrultuda ve kriterlere uymak suretiyle sözleşme imzalama hakkına sahiptir.''

"KAYSERİSPOR'U ŞİKAYET EDECEĞİZ"
Kayserispor'dan gelen bu açıklamanın üzerine NTV 'daki Spor Servisi programına telefonla bağlanan Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Enis Safi, Troisi ile sözleşmelerinin sürdüğünü belirtti.

"Futbolcu duyduğumuza göre pazar gününden beri Kayseri'de. Hatta takımla idmana bile çıkmış" diyen Safi, "İddia edildiği gibi futbolcunun bize ödediği tek kuruş tazminat yok. 1 milyon dolarlık tazminat maddesi de Troisi ile yaptığımız ön protokolde var. Resmi sözleşme imzalanana kadar geçerliydi o madde ve ve biz resmi sözleşmeyi federasyona gönderdik. Dolayısıyla o tazminat maddesinin bir geçerliliği yok" dedi.

Kayserispor'a yazı gönderdiklerini belirten Safi, "Futbolcumuzu tek taraflı fesihe özendirdiler veşikayet edeceğiz. Hem federsyondan hem FIFA'dan ceza almaları için başvurumuzu yapacağız" diye konuştu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav da sözleşmede fesih maddesi bulunmadığını yineleyerek, ''Ama ne hikmetse bu sene Beşiktaş ve Fenerbahçe ile de Mehmet Topuz olayı yaşandı. Bu bir skandal. Dolayısıyla birde 1 milyon dolar yatırmışlar. Çok şükür Gençlerbirliği'nin öyle 1 milyon dolara falan ihtiyacı yok. Banka dekontu gelmiş, ne öyle bir parayı biz alırız, ne kabul ederiz. 9 milyon Euro aldılar Fenerbahçe'den, isterse 19 milyon Euro alsınlar bizi ilgilendirmez. Biz her futbolcumuzu satarız. 9 milyon Euro istemiyoruz, 5 milyon Euro'muzu verirlerse, biz de Troisi'nin transferine onay veririz. Olay bundan ibarettir'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...