Bulls-Kings takası

NBA'de transfer sürecinin bitmesinden önce, Chicago Bulls ve Sacramento Kings önemli bir takasın altına imza attı. Chicago, Brad Miller ve John Salmons karşılığında, Andres Nocioni, Drew Gooden, Michael Ruffin ve Cedric Simmons'u Sacramento'ya gönderdi.

Haberler 23.02.2009 - 15:56

NBA'de bu sezon istenileni veremeyen iki takım, Chicago Bulls ve Sacramento Kings, 6 oyuncunun katıldığı bir takasın altına imza attı.

En büyük eksikliği pota altından sayı üretebilecek bir oyuncu olan Chicago, Sacramento'dan Brad Miller ve John Salmons'u kadrosuna kattı.

Bu sezon 11.9 sayı ve 8 ribaund ortalamalarıyla mücadele eden Miller'ın, sırtı potaya dönük oyunu zayıf olmasına karşın, özellikle orta mesafe şutlarıyla Bulls'un hucümuna derinlik katması bekleniyor.

Salmons ise 18.3 sayı ile Kevin Martin'den sonra Kings'in en skorer ikinci oyunucusuydu. Bulls bu takas karşılığı, Andres Nocioni, Drew Gooden, Michael Ruffin ve Cedric Simmons'u Kings'e gönderdi.

Sacramento daha sonra, Ruffin'i forvet Ike Diogu ve nakit para karşılığında Portland Trail Blazers'a yolladı.

Yeni oyuncularına kadroda yer açmak için de Quincy Douby ve Sam Cassel ile yollarını ayırdı.

Yeniden yapılanma sürecine giren ve Nocioni dışındaki oyuncuların kontratları bu sezon sonunda dolacak olan Sacramento, takas sonrası, gelecek sezon için ücret kotasında 10 milyon dolarlık bir boşluk yaratmış oldu.

Sayfa Yükleniyor...