Bundesliga'da çılgın maç

Hannover 96 ile Borussıa Moenchengladbach arasındaki karşılaşma uzun yıllar akıllardan çıkmayacak. Zira rakibine 5-3 yenilen Hannoverli futbolcular, kendi kalelerine 90 dakika içinde tam 3 gol attı.

12.12.2009 - 22:50

Bundesliga'da çılgın maç

Bundesliga'da Hannover 96 ile Borussia Moenchengladbach'ı karşı karşıya getiren maçın, son yılların en sıradışı karşılaşmalarından birine dönüşmesini kimse beklemiyordu. Ancak 90 dakika sonunda, ortaya uzun yıllar unutulmayacak bir maç çıktı. Karşılaşmadaki 8 golün 6'sını Hannoverli oyuncular attı. Ancak kendi kaleleri, Hannoverli oyunculara en az rakip kale kadar çekici gelmişti.

Hannover’in Tunuslu savunma oyuncusu Kerim Haggui 2 kez, Fildişi sahilli sol kanat savunucusu Constant Djakpa da bir kez kendi filelerini havalandırdı. Hannover savunması, forvet hattı ile gol düellosuna girişince, yenilgi de kaçınılmaz oldu. Hannover savunmasının 90 dakika içinde kendi kalesine attığı 3 gole, 2 gol daha ekleyen Moenchengladbach, maçı 5-3 kazandı.

Karşılaşma sonrası Hannover 96 Teknik Direktörü Andreas Bergmann, büyük bir şaşkınlık içindeydi. Bergmann,, "Çılgın bir maç izledik. 6 gol atıp yenilmemiz inanılmazdı. Sanırım bu maçı uzun süre hatırlayacağız" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...