'Burayı Konstantinopolis sanıyor'

Ankaragücü Asbaşkanı Ayhan Atalay, 2 hafta sonra oynanacak Fenerbahçe maçı öncesinde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı ağır sözlerle eleştirdi.

27.04.2010 - 11:47

'Burayı Konstantinopolis sanıyor'

Ankaragücü Kulübü Asbaşkanı Ayhan Atalay, 2 hafta sonraki Fenerbahçe maçı öncesinde, başkan Aziz Yıldırım'ı eleştirerek, ''Aziz Yıldırım burayı Konstantinopolis sanıyor. Burası İstanbul. Lütfen Bizans oyunlarıyla abad olmaya çalışmasın'' dedi.

Atalay, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Yenimahalle Yetiştirme Yurdu'nda düzenlediği basın toplantısında, 2 hafta sonra Ankara'da karşılaşacakları Fenerbahçe'nin başkanı Aziz Yıldırım ile asbaşkanı Ali Koç'un yaptığı açıklamaları eleştirdi.

Bursaspor ile Ankaragücü'nün sadece taraftarlarının kardeş olduğunu belirten Ayhan, ''Ankaragücü 100 yıllık bir takımdır ve maça çıkıp centilmence oynayacaktır'' dedi.

Buna karşın Türkiye'de skorların ve neticelerin sahada bitmediğini iddia eden Atalay, şöyle devam etti:

''Bu durum, Türkiye'deki hukuk sisteminin çarpıklığından da kaynaklanıyor. Hakemler hukukun en aktif uygulayacılarıdır. Hukuk dünyanın her yerinde matematik gibidir. İki kere iki dört eder, ama Türkiye'de nedense hiçbir zaman dört etmez. Aziz Yıldırım'ın MHK'ya baskı yaptığına dair ciddi duyumumuz var. Buraya kendi istedikleri, insiyatif kullanamayan, psikolojik altyapısı bu maçı kaldırmayacak bir hakem atamaya çalışıyor. Ben bu ismi eski MHK başkanı Bülent Yavuz'a ilettim. Bunu maç sonuna kadar saklayacak. Eğer teorilerimiz doğru çıkarsa, çıkıp televizyonlarda açıklayacak. MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın da bir televizyon programında, 'büyük takımlar hakemlerimiz ve federasyon üzerinde baskı kurmaya çalışıyorlar' açıklaması var. Aziz Yıldırım, MHK'yı babasının çiftliği gibi kullanıyor. Aziz Yıldırım kendisini Konstantinopolis'te sanıyor ve hala Bizans'ın egemen olduğunu zannediyor. Burası İstanbul. Fethedileli çok zaman oldu ve Türklerin idaresinde. Lütfen Bizans oyunlarıyla abad olmaya çalışmasın.''
        
''HAKEMİN NAMUSU VE ŞEREFİNDEN BİR ENDİŞE DUYMUYORUZ''

Ayhan Atalay, maça verilecek hakemin namusu ve şerefinden herhangi bir endişe duymadıklarını, sadece psikolojik altyapısının yeterli olup olmayacağını düşündüklerini söyledi.

Tek isteklerinin adaletli bir yönetim olduğunu ifade eden Atalay, ''Maçı yönetecek hakem tayini ile ilgili üç tane isim biliyoruz. Bize bu istihbaratı
vereni 10 yaşındaki çocuklar bile tanır. Namuslu ve dürüst bir insan. Umuyorum ki bu söylediğim şeyler gerçekleşmez. Fenerbahçe'yi mutlaka yeneceğiz'' diye konuştu.

Öte yandan, Ankaragücü Kulübü Asbaşkanı Ayhan Atalay, sezonun ilk yarısında İstanbul'da oynanan maçta, 1,5 metre kalenin içerisinden çevrilen topun gol olarak sayılmadığını da hatırlattı.

"%51 BÜLENT UYGUN İLE ÇALIŞACAĞIZ"
NTV Spor'un 14-16 programına canlı yayında katılan Ankaragücü Kulübü Asbaşkanı Ayhan Atalay, gelecek sezonda teknik direktörlük için sezon sonunda Lemerre ile yönetim olarak bir görüşme yapacaklarını belirtti.

Atalay, Lemerre ile anlaşamadıkları takdirde Ertuğrul Sağlam veya Bülent Uygun ile devam edeceklerini açıkladı. Atalay "Ertuğrul Sağlam'ın şampiyonluk sevincini yaşamasına müsade edeceğimizden dolayı %51 Bülent Uygun ile teknik direktörlük konusunda çalışmayı düşünüyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...