Burcu'nun heyecanı başka

Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 4. ayağı olarak gerçekleştirilecek 6. Türkiye Rallisi'nde yeni takımıyla ilk yarışına çıkacak olan Burcu Çetinkaya, çok heyecanlı olduğunu söyledi.

15.04.2010 - 13:16

Burcu'nun heyecanı başka

Peugeot Sport Türkiye takımında yardımcı pilotu Çiçek Güney ile birlikte bu sezon Kıtalararası Ralli Şampiyonası'nda (IRC) mücadele edecek olan Burcu Çetinkaya, yeni takımıyla ilk yarışına Dünya Ralli Şampiyonası 6. Türkiye Rallisi'nde çıkmaya hazırlanırken, yaşadıkları heyecanı da saklamadı.

Burcu Çetinkaya, yaptığı açıklamada, WRC 6. Türkiye Rallisi'nin kendileri için önemine dikkati çekerek, "Hayallerimize en yaklaştığımız noktadayız. Bu bizim için bir başlangıç. Basamakları yavaş yavaş çıkmaya çalışacağız" dedi.

Rallinin antrenmanlarında ilk defa ayağının debriyajda titrediğini aktaran Burcu Çetinkaya, "Çok özel bir şey. Otomobilimize alıştık. Yeterince test yaptık. Kendi evimizde yarışıyor olmak çok özel bir duygu, bambaşka bir heyecan. Tarif edilmesi çok mümkün olmayan bir duygu" ifadelerini kullandı.

Yarışta kendileri gibi Süper 2000 kategorisinde çok ekip bulunduğunu ve bunun kendi performanslarını değerlendirebilme açısından faydalı bir durum olacağını aktaran Burcu Çetinkaya, yarış planları için ise "İlk gün kendimizi deneyeceğiz ve değerlendireceğiz. İkinci gün ise ilk günkü duruma göre elimizden geldiğince hızlı gideceğiz" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...