Bursa nazar değmesin diye...

Bursaspor'da basın toplantısı yapan futbolcular nazar değmesin diye şampiyonluk sözünden kaçındıkdıklarını dile getirdiler.

12.03.2010 - 16:43

Bursaspor'un, yıldız futbolcuları Ozan İpek, Volkan Şen ve İsa Bağcı, şampiyonluk için tüm maçları kazanmaları gerektiğini, önlerindeki Manisaspor maçını da kazanıp yollarına devam etmek istediklerini söylediler.

Yeşil-beyazlı takımın yıldız isimleri, Koç İlköğretim Okulunda düzenlenen panelde, minik öğrencilerin sorularını yanıtladı, bol bol fotoğraf çektirdi ve imza dağıttı. Bursaspor'un başarılı futbolcusu Volkan Şen, panelde yaptığı konuşmada, "Nazar değmesin" diye şampiyonluğu konuşmadıklarını ifade ederek, "Hocamız şampiyonluğu konuşmayı yasakladı. Şampiyonluk yolunda bize nazar değmesini istemiyoruz" dedi.

Şen, bir öğrencinin, "Bursaspor'da oynamak nasıl bir duygu?" sorusuna, "Ben futbola altyapıda başladım. Buraya kadar geldim. Gerçekten ayrıcalık. Benim için büyük bir mutluluk" yanıtını verdi. "Bursaspor'un performansını neye borçlusunuz?" şeklindeki soru üzerine de Şen, "Başarıyı birlik ve beraberliğe borçluyuz. Yola çıkmadan kendimize bir hedef koyduk ve bunun için çalıştık. Şu an bu hedefin içindeyiz. Kendi aramızda çok güzel bir diyaloğumuz var. Birlik beraberlik olunca başarı da geliyor" diye konuştu.

Şen, "İleriki yıllarda daha büyük takımlara ya da Avrupa'ya gider misiniz?" sorusuna karşılık, "Biz transferi düşünmüyoruz, tek düşüncemiz Bursaspor'un başarılı olması. Sezon sonunu düşünüyoruz. Olacaksa da bunu ileriki yıllarda konuşmamız gerekiyor" dedi.

"GİZLİ LİDERİZ"
Milli takıma seçilmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Şen, "Bu anlatılabilecek bir duygu değil, tarifi çok zor. Çok güzel bir duygu. İnşallah Ozan ve benim gibi diğer arkadaşlarımız da milli takımda forma giyme şansı bulur. İnşallah takımımızdan da birkaç oyuncuyu milli takımda görürüz" diye konuştu. Şen, bir öğrencinin, "Tabata 9 milyon Avroya gitti. Sercan'a 10 milyon Avro vermediler. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusunu, "Sercan'a 15 milyon Avro isteniyorsa bu normal. Kalitesi ortada. Eğer Sercan'ı, Ozan'ı, ya da başkasını alacaksalar, biçilen fiyatı verip almak zorundalar. Bunun başka alternatifi yok" diye yanıtladı.

"Şampiyonlukta kendinize güveniyor musunuz?" sorusuna karşılık Şen, "Tabii ki güveniyoruz. Sezon başında koyduğumuz hedefimize ulaşmak için çalışıyoruz. Şu ana kadar güveni boşa çıkarmadan isteğimiz yere ulaştık. Şu an ikinci sıradayız. Gizli lideriz. Bize olan güveni boşa çıkarmadık" dedi.

VOLKAN ŞEN, MANİSASPOR MAÇINDA YOK
Şen, pazar günü oynanacak olan Manisaspor maçına da değinerek, şöyle konuştu: "Sakatlığım nedeniyle forma giyemeyeceğim. Benim için üzücü. İnanıyorum ki hiçbir engele takılmayacağız. Ne Galatasaray, ne Beşiktaş hiçbiri önemli değil. Büyük küçük fark etmiyor. Kalan tüm maçları kazanmamız gerekiyor. İnşallah bu hafta da kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz."Yıldız oyuncu Ozan İpek ise "Yabancı futbolculara fazla para ve değer veriliyor, 6 artı 2 kuralı var, ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki soruyu, "Altyapıdan yetişen gençler için bu kural bir engel. Bunu aşmak elimizde. 'Ben başaracağım' diyorsan, bu yeteneği, hırsı kendinizde görüyorsanız başarılı olursunuz" diye yanıtladı.

İpek, milli takıma yabancı teknik direktör getirilmesinin faydaları ya da zararlarının sorulması üzerine, "Milli takımın başına çok tecrübeli bir hoca getirildi. İsmini, kariyerini herkes biliyor. Fatih hocadan sonra yerini doldurabilecek bir hoca. Gençlere önem veren, oynatabilen bir hoca. Bizim için büyük avantaj" dedi.

"Hepiniz başka yerlerden geldiniz. Bursa'ya alışmak kolay oldu mu?" sorusuna karşılık İpek, "Ben ikinci ligden geldim. Buraya alışmak zaman aldı, ama gayet güzel gidiyor" cevabını verdi. İpek, "Diyarbakır'daki olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu da "Benim ilk profesyonel olarak oynadığım takım Batman. 2,5 yıl orada forma giydim. Bu tür olayları çok yaşadım. Takımımız çok ürktü. Ürkülmeyecek gibi değildi, ama geçti. Umarım bundan ders çıkarırlar ve bir daha tekrar olmaz" şeklinde yanıtladı.

Başarılı oyuncu İsa Bağcı ise "Yenildiğinizde moraliniz bozuluyor mu, bu sizi nasıl etkiliyor?" sorusu üzerine "Yenilgiden sonra hesaplarımız karıştığı için üzülüyoruz. Ama toparlanma sürecini atlatıp iyi sonuçlar elde etmeye başlayınca bu moral bozukluğu gidiyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...