Bursa'nın en gözdeleri

Turkcell Süper Lig'in ilk yarısında oynadığı futbolla herkesi büyüleyen Bursaspor'da birçok futbolcuya transfer teklifi yağıyor.

30.12.2009 - 17:18

Bursasporlu Sercan Yıldırım ve Volkan Şen başta olmak üzere Ali Tandoğan, İbrahim Öztürk ile Muhammed Demir'in birçok kulübün transfer listesinde olduğu bildirildi.

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Koç, yaptığı açıklamada, bu sezon gösterilen başarının ardından kadroda yer alan oyuncuların diğer takımların dikkatini çekmeye başladığını söyledi.

Gelen transfer tekliflerinin ne denli iyi bir kadroya sahip olduklarının önemli göstergesi olduğunu ifade eden Koç, yalnız bunda Bursaspor'un ne kadar büyük bir camiaya sahip olduğunun da gözden kaçmaması gerektiğini kaydetti.

Koç, takımdaki 5-6 futbolcularına çok ciddi teklif gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek, "Sercan, Volkan, Ali Tandoğan, İbrahim ve Muhammed'e teklifler biliniyor. Diğer birçok oyuncumuzun da taliplisi var. Bu bizi ancak mutlu ediyor. Futbolcularımız da gelen tekliflerle daha fazla motive oluyorlar" diye konuştu.

Yönetim olarak, "Futbolcu sat, para kazan" mantığını gütmediklerini, öncelikle takımın başarısını düşündüklerini vurgulayan Koç, şunları kaydetti: "Biz, mevcut kadroyu korumak düşüncesindeyiz. Oyuncularımızı satmak gibi bir düşüncemiz yok, ancak 'hayır' diyemeyeceğimiz bir teklif gelirse değerlendiririz. Bu, oyuncu için de haksızlık olur. Yönetim olarak teknik heyet ve futbolcularımızdan memnunuz. Futbolcularımızın da Bursaspor'da forma giymekten mutlu olduğunu düşünüyoruz.

Futbolcularımız da 'kulüp menfaatleri doğrultusunda başka takıma gideriz' yönünde açıklama yapıyorlar. Bu, çok önemli. İsim vermek istemiyorum, ama Bursaspor'dan kulübe hiçbir şey kazandırmadan giden birçok oyuncunun durumu ortada. Bir de eski futbolcumuz Sinan Kaloğlu'nun, geçen hafta 'Türkiye'ye dönersem oynayacağım tek takım Bursaspor olur' açıklaması var. Bu da Bursaspor'un ne denli büyük bir kulüp olduğunun en önemli göstergesi."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...