Bursaspor tartaftarı olay çıkarttı

Turkcell Süper Lig'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 2-1 yenilen lider Bursaspor'un bir grup taraftarı, Bursa'ya dönüş yolu üzerindeki Kocaeli'de olay çıkardı. Benzin istasyonu çalışanının bıçaklanarak yaralandığı olayla ilgili 3'ü 18 yaşından küçük 5 taraftar yakalandı.

Haberler 27.03.2010 - 11:15

Edinilen bilgiye göre, maç için Bursa'dan otomobil, minibüs ve otobüslerle İstanbul'a giden çok sayıda taraftarın bir bölümü, gece Bursa'ya dönerken D-100 kara yolu kenarındaki bazı dinlenme tesisleri ve benzin istasyonlarında taşkınlık yaptı.

Körfez ilçesi Hereke Mahallesi'nde bir benzin istasyonun çalışan Ramazan Erman ile tartışan bir grup taraftar da Erman'ı kalçasından bıçaklayarak yaraladı ve taş atarak benzin istasyonunun camlarını kırdı.

Erman, 112 Acil Sağlık ekiplerince olay yerinde tedavi edildi. Taşkınlıkla ilgili 3'ü 18 yaşından küçük toplam 5 taraftar polis ekiplerince yakalandı.

Olayın ardından geçiş güzergahında güvenlik önlemini artıran polis ekipleri, taraftar kafilesini taşıyan araçların yolda duraklamasına izin vermedi.

Sayfa Yükleniyor...