Bursaspor UEFA'nın manşetinde

UEFA'nın resmi internet sitesi, lider Bursaspor'un Turkcell Süper Lig'de fırtına estirdiğini yazdı.

Haberler - Ntvspor 09.04.2010 - 16:57

Bursaspor UEFA'nın manşetinde

UEFA'nın resmi internet sitesinde yer alan haberde, gol sevinçleri nedeniyle 'Timsahlar' lakabını alan Bursaspor'un, bu sezon Turkcell Süper Lig'in zirvesinde fırtına estirdiği ve şampiyonluğun en büyük adayı olduğu belirtildi.

Turkcell Süper Lig'de İstanbul takımlarının büyük hegomonyasının olduğu ve Trabzonspor'un 1983-1984 yılındaki şampiyonluğundan sonra hiçbir şehir takımının şampiyonluğa ulaşamadığının da yer aldığı haberde, Bursaspor'un, Sivasspor'un yakalayamadığı bu başarıya çok yaklaştığı yer aldı.

Haberde teknik direktör Ertuğrul Sağlam yönetimindeki Bursaspor'un ligde 8 maçta çok önemli bir performans sergilediği belirtilirken, "Sağlam tarihi bir başarıya imza atıyor" denildi.

Sağlam'ın, "Başarının sadece tesadüf olduğunu söylemek, bu çabalarımıza ve mükemmel karakterli oyuncularımıza saygısızlık olur. Başarımız takdir edilmelidir. Ama hiç bir şey bizim için kupa kaldırmak değil. Biz, Anadolu'dan başka şampiyon çıkarmak için her türlü sorumluluk ve özveriyle oynayacağız" açıklamasına yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...