Button'dan uyarı

Formula 1'de ilk 7 yarıştan 6'sını kazanan ama sonrasında duran Brawn GP pilotu Jenson Button, "Takım kötüye gidiyor ve puan farkı eriyor. Bir şeyler yapmalıyız" dedi.

Formula 1'de genel klasman lideri Jenson Button geçen hafta sonu Macaristan Grand Prix'sinde bu sezonki en kötü derecesini kaydetti. İngiliz pilot 7. sırada kaldı. En yakın rakibi Mark Webber ise üçüncü oldu ve Pilotlar Şampiyonası'nın zirvesindeki puan farkını 18 buçuğa indirdi.

Hungaroring'deki performansı Button'ı kaygılandırıyor. Brawn-GP pilotu, son 3 yarışta Webber'e karşı 15 puan kaybettiğini ve bu gidişle 4 yarış sonra liderliği Avustralyalı rakibine kaptıracağını söylüyor. Button, sezonun ilk 7 yarışından altısını kazandı ancak otomobilinin yılın başındaki kadar iyi olmadığını öne sürüyor.

29 yaşındaki sürücü, Haziran başında Türkiye'de elde ettiği son galibiyetinden bu yana lastik sorunlarıyla baş etmeye çalışıyor. Button, takım olarak suçu hava şartlarına attıklarını ama aslında lastiklerin farklı sıcaklık şartlarına uyum göstermesini sağlamanın kendi görevleri olduğuna dikkat çekiyor.

Button'ın patronu Ross Brawn ise 23 Ağustos'ta Valencia'da koşulacak bir sonraki yarışa kadar lastikleriyle ilgili sorunları çözmeye çalışacaklarını belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...