Çakıroğlu: Aldığımız takım enkaz değil

Türk Telekom'da Murat Özyer'in yerine göreve getirilen Çakıroğlu 'Aldığımız takım enkaz değil' açıklamasını yaptı.

30.12.2009 - 17:49

Çakıroğlu: Aldığımız takım enkaz değil

Beko Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom ile başantrenör olarak anlaşma sağlayan Merih Çakıroğlu, "Aldığımız takım enkaz değil. Çok emeği geçen Murat Özyer'e teşekkür ediyoruz" dedi.

Çakıroğlu, kulüp binasında basın mensuplarıyla biraraya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, 19 yıldır oyuncu, altyapı antrenörlüğü ve (A) takım seviyesinde görev aldığını hatırlatarak, "Yapılanmanın dışından gelen bir isim değilim. Yıllardır Türk Telekom ailesi içinde yer alıyorum. Sezona başlarken, Türkiye'de şampiyonluk, Avrupa kupalarında da son 8 takım arasına girebilmeyi hedeflemiştik. Ancak alınan bazı şanssız yenilgiler, bizi bu noktaya getirdi. Son 3 haftada alınan yenilgiler de bizi tamamen çökertti. Yönetim kurulu da böyle bir kan değişikliğini uygun gördü. Bize güvenenleri mahcup etmemek için çalışacağız" diye konuştu.

Türkiye'de şampiyonluk şanslarının devam ettiğini, Avrupa kupalarında ise yollarına devam etmelerinin başka bir takımın yenilmesine bağlı olduğunun altını çizen Çakıroğlu, şöyle devam etti: "Öncelikle amacımız takımın moral düzeyini üst seviyelere çıkarmak olacak. Sistemde çok küçük değişikliklere gidebiliriz. Defansif ağırlıklı bir oyun ortaya koymak istiyoruz. Ancak elimizde de sihirli değnek yok. Biz, elimizden gelenin en iyisini vererek eski güzel günlerimize dönme amacındayız" dedi.

Ankaralı basketbolseverlere de çağrıda bulunan Çakıroğlu, "Türk Telekom olarak en iddiasız maçlarımızı bile 1-2 bin kişiye oynardık. Seyircimiz maçlarımıza artık eskisi kadar ilgi göstermiyor. Bunda alınan yenilgilerin de etkisi olabilir. Yeniden Ankara seyircisini salonda görmek istiyoruz. Biz, İstanbul'a karşı Anadolu'nun sesi olmaya çalışıyoruz. Taraftarımızı her maçımızda arkamızda görmemiz lazım, çünkü onlarla daha güçlüyüz" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...