Çakıroğlu: Gerçek gücümüzü ispatlamalıyız

Türk Telekom antrenörü Merih Çakıroğlu, Gran Canaria'yı yenerek Avrupa Kupası'nda bir üst tura çıkmak istediklerini söyledi.

01.03.2010 - 11:11

Çakıroğlu: Gerçek gücümüzü ispatlamalıyız

Basketbol Avrupa Kupası'nda sahasında ağırlayacağı İspanya'nın Gran Canaria takımıyla ''ya tamam, ya devam'' maçına çıkacak Türk Telekom'da, antrenör Merih Çakıroğlu, ''İspanyollar'ı yenip, final şansımızı son maça taşıyarak gerçek gücümüzü ispatlamalıyız'' dedi.

Çakıroğlu, bu sezon istikrarsız sonuçlar aldıklarını kabullenerek, oyuncularının iyi motive olduklarında her rakibe kafa tutacaklarını iddia etti. Çakıroğlu, ''Tıpkı ligde olduğu gibi Avrupa arenasında da bizden beklenmeyen yenilgiler aldık. Ancak aynı oyuncular Belgrad'da o sahasında yenilmez diye gösterilen Kızılyıldız'ı devirirken, ne kadar yetenekli olduklarını gösterdiler. Ben iyi konsantre olduğumuz takdirde İspanyollar'ı yenmekte zorlanmayacağımıza inanıyorum. Yeter ki, yürekten oynayalım. Bunu sağlayabilmemiz için de seyirci desteğine çok ihtiyacımız var. Ankaralı basketbolseverlerden bu maçta bizi, bitiş düdüğü çalana dek çılgınca desteklemelerini istiyorum'' diye konuştu.

Bu arada Beko Basketbol Ligi'nde Aliağa deplasmanında sakatlığı yüzünden oynayamayan Ersin Dağlı'nın yarınki maçta forma giyeceği öğrenildi.

Türk Telekom ile Gran Canaria takımları arasında Atatürk Spor Salonu'nda saat 19.15'te yapılacak karşılaşmayı, bayanlar ve öğrenciler yarı ücret ödeyerek izleyebilecekler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...