Rıza Çalımbay, 0-0 berabere sonuçlanan maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Gençlerbirliği karşısında istedikleri oyunu ve baskıyı kuramadıklarını kaydetti.

Eskişehirspor'un maçın başında iki net gol pozisyonunundan yararlanamadığını ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:
"İki net gol pozisyonunu değerlendirseydik, daha farklı bir maç olacaktı. Bugün agresif bir futbol sergileyemedik. Çok az pozisyona girdik. Gençlerbirliği takımı da iyi kapandı. Gençlerbirliği maçı bizim çok önemliydi. Ancak, Gençlerbirliği karşısında bir puan aldığımız için mutluyuz. Bütün ekibimi ve oyuncularıma güveniyorum. Gaziantepspor deplasmanından iyi bir sonuçla dönüp, ligdeki avantajımızı sürdürmek istiyoruz."

Eskişehirsporlu futbolcu Sezer Öztürk de Gençlerbirliği maçından üç puan alamadıkları için üzgün olduklarını belirterek, ilerleyen haftalarda üç puan alıp, Eskişehirspor'un çıkışını sürdürmek istediklerini bildirdi.
 
GENÇLERBİRLİĞİ CEPHESİ
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, iki takımın da iyi bir Süper Lig mücadelesi ortaya koyamadığını belirterek, iki takımın da çok top kaybedip bireysel hatalar yaptığını kaydetti.

Gençlerbirliği'nin ilk yarıda girdiği pozisyonları değerlendiremediğini anlatan Doll, şöyle devam etti:
"Peşimizden gelen şanssızlığı bir türlü kıramıyoruz. İkinci yarıda da pozisyonları girdik, ancak değerlendiremedik. Eskişehirspor gibi bir takıma karşı deplasmanda bir puan almamız bizi sevindirdi. İkinci yarıda topa sahip olamadık. Topa sahip olamayınca istediklerimizi yapamadık."

Gençlerbirliği takımının futbolcusu Aykut Demir de Eskişehirspor maçını çok iyi hazırlandıklarını ifade ederek, Eskişehirspor deplasmanından aldıkları bir puan için mutlu olduklarını bildirdi.