Çalımbay fikstür avantajına inanmıyor

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, her zaman söylendiği gibi fikstür avantajı lafına kendisinin inanmadığını söyledi.

09.07.2009 - 14:02

ESKİŞEHİR - Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, fikstür avantajı diye bir şeye inanmadığını, önemli olanının takımın istikrarlı gitmesi olduğunu söyledi.

Çalımbay, Eskişehirspor tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, futbolcuların Bolu'nun Gerede ilçesindeki hazırlık kampında gösterdikleri performanstan memnun olduğunu belirterek, transfer çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Fikstür avantajı diye bir şeye inanmadığını ifade eden Çalımbay, ''Fikstür avantajı diye bir şeye inanmıyorum. Önemli olan takımın istikrarlı gitmesi. Lige iyi başlamak iyi bir hava yakalamak önemli. Yapmayı planladığımız 2-3 transfer var. Bunları da tamamladıktan sonra Almanya kampına gideceğiz. Bolu'da depoladığımız gücü Almanya kampında deneyeceğiz. Kamp döneminin ardından lige hazır hale geleceğiz.'' diye konuştu.

Kaleci Atilla hakkındaki sakat olduğu yönündeki iddiaların yersiz olduğunu belirterek, ''Kaleci Atilla benim Rizespor'dan öğrencimdi ve nasıl bir kaleci olduğunu biliyorum. Sakaryaspor kariyerine baktığımızda 34 maçta forma giymiş ve bunların biri de Türkiye kupası maçı. Atilla geçtiğimiz sezon bir sakatlık geçirdi ve oynamama gibi bir durumu yok. Batuhan Karadeniz de aynı şekilde sakatlık geçirdi ve o da ameliyat oldu. O zaman Batuhan Karadeniz'i de almamamız gerekir. Risk her futbolcuda vardır ama kaleci Atilla'nın oynanama gibi bir durumu yok. Bizi endişelendirecek bir sakatlığı söz konusu değil. Ancak gelecek son sağlık raporu kararımızı belirleyecek. Eğer olumsuz bir durum olursa transferden vazgeçeriz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...