Çalımbay: Fırsatları değerlendiremedik

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, golsüz berabere kaldıkları Diyarbakırspor maçında yakaladıkları fırsatları değerlendiremediklerini söyledi.

Haberler 19.12.2009 - 16:58

Çalımbay: Fırsatları değerlendiremedik

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, düzenlediği basın toplantısında, ligin ilk yarısını üç puanla kapatmak istediklerini, ancak bunu başaramadıklarını belirterek, takımını maçta girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremediğini kaydetti.

Eskişehirspor'un oyundan kopmayarak maçın sonuna kadar galibiyeti koruduğunu ifade eden Çalımbay, ''Forvet hattından girdiğimiz pozisyonları değerlendirseydik, maç daha farklı olacaktı. Maç beklediğimiz gibi oldu. Diyarbakırspor'un katı bir savunma yapacağını ve kontrataklarla gol arayacağını biliyorduk. Bir gol atsaydık, maçı kazanabilirdik. Bunu başaramadık. Puan kaybettiğimiz için üzgünüm. Taraftarımızın büyüklüğünü biliyoruz. Ancak, taraftarımız da maçın son 10 dakikası bizi terk etti. Taraftarın bu kadar tepki göstermesini gerek yok. Burada herkes gelip geçicidir. Kalıcı olan Eskişehirspor'dur. Biz taraftarımız sayesinde çok maçlar çevirdik. Onlarla gurur duyuyorum. Keşke desteklerini eksik etmeselerdi. Lig çok uzun, telafisi olmayan maçlarımız var. taraftarımıza da ihtiyacımız var. Volkan, hasta olduğu için oynamak istemedi. Ancak ısrarımızı kırmayarak 60 dakika mücadele etti. Volkan, hasta olduğu için oyundan aldım''

DİYARBAKIRSPOR CEPHESİ
Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Eskişehir'in en zor deplasmanlardan biri olduğunu belirterek, Eskişehirspor'un gücünü bildiklerini kaydetti.

Takımda cezalı ve sakat oyuncular olduğunu ifade eden Doğan,''Takımın yüzde 40'ı yoktu. Savunmanın yüzde 90'ı değişti. İlk yarıyı şansın yardımıyla 0-0 tamamladık. İkinci yarı oyunda denge vardı. İlk yarıda Eskişehirspor oldukça fazla pozisyona girdi. Bugün biraz şanslıydık. İkinci yarı oyun dengeliydi. Rakibe çok az pozisyon verdik. Son saniyelerde bulunan pozisyonda topu ağlara atabilsek bugün üç puanla dönebilirdik. Zor şartlara, imkansızlıklara ve inanılmaz sıkıntılara rağmen 18 puan topladık. Oyuncularımı kutluyorum. İkinci yarı takviye yapmamız lazım. En az 4-5 oyuncu alıp ikinci yarıda çıkış yapmak istiyoruz. Her kulüpte kriz vardır elbette ama bizdeki krizin de üstünde bir şey. Bunu çok paylaşmak istemiyorum. Yerlisiyle yabancısıyla takımı buraya kadar taşıdık. Unutmayın bu takım 10 günde kuruldu. Toplama bir takımla iyi bir takım olduk. Takım ruhu sahada çok üst seviyede'' dedi.

Doğan, yaşanan sıkıntıların büyük Diyarbakırspor camiasına yakışmadığını belirterek, ''Kulübün şu anda hiçbir geliri yok. Yöneticiler kendi ceplerinden para harcayarak kulübü buraya kadar getirdi. Başkanından malzemecisine kadar herkes çok onurlu bir mücadele verdi. Bir iki kaliteli oyuncuyla ikinci yarı daha bir seyrettiririz diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...