Çalımbay, Youla'ya ateş püskürdü

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Youla'ya dava açıyorum, kulübüne ve takım arkadaşlarına ihanet etti. Davadan kazanacağım paraları Eskişehir'deki hayır kurumlarına bağışlayacağım" dedi.

Haberler - Ntvspor 23.12.2009 - 15:23

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ''Bana karşı sarf ettiği sözler nedeniyle Youla hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Youla'nın peşini bırakmayacağım. Youla'ya bir milyon liralık dava açacağım. Bu davayı kazanmak her şeyimi ortaya koyacağım'' dedi.

Bu açıklamasının ardından NTVSPOR.NET'e konuşan Çalımbay, davasının arkasında olduğunu ifade ederken "Youla terbiyesizlik yaptı. Takımına, takım arkadaşlarına ihanet etti. Herkesten fazla para kazanırken ve sakat değilken yaptı bunları. Youla davasından kazanacağım paraları Eskişehir'deki hayır kurumlarına bağışlayacağım" dedi.

Çalımbay, Eskişehirspor Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakırspor maçına hazırlanırken Youla'nın kendisine Antalya'ya gelmek istemediğini söylediğini belirterek, ''Forvet sıkıntısı çektiğimizi, kendisine ihtiyacımız olduğunu ve gelmesi gerektiğini söyledim'' dedi.

Maçtan sonra tekrar kendisiyle görüşen Youla'nın sakat olduğunu ifade ettiğini anlatan Çalımbay, şöyle konuştu:
''Sakatlığını bahane ederek Antalya'ya gelmek istemedi. Doktor gerekli kontrolleri yaptı. Doktorumuz Youla'nın maç yapmaya engel sportif bir sakatlığı olmadığını bildirdi. Youla ile konuşurken ortamda mutlaka üçüncü bir şahsın olması gerekir. Bu görüşmede de yardımcım Cengiz Birgen de vardı. Youla, daha sonra kulüpten para alacağını öne sürdü. Başkan Halil Ünal ile görüştüm. Başkan (Youla'nın beş kuruş alacağı yok) dedi. Kulüpten 400 bin avro para almış. Sadece uçak bileti parası kalmış. Başka alacağı yok. Bu kez de bana (Kafa olarak hazır değilim) dedi. Gelmesi gerektiğini söyledik. Başkan da mutlaka gelmesi gerektiğini bildirdi. Önce Ankara'ya gitmiş, oradan da uçakla yurt dışına gidiyor. Yani Youla kaçıyor. Bazılarının kafası almıyor. Bunu anlatamadık. Biz Youla'yı kadro dışı bırakmadık. Youla, camiaya ve arkadaşlarına nankörlük yaptı. Bilakis Youla'ya oynaması gerektiğini söyledik. Youla ihanet etti. Arkadaşlarını yarı yolda bıraktı. Youla, en çok parayı kazanan oyuncu. Geçen yıl her maça geliyordu. Çünkü parası garanti değildi. Bu sezon parası garanti olduğu için böyle yapıyor. Youla'dan böyle bir nankörlük beklemiyordum. Youla'yı Türkiye getirdiğim ve para kazandırdığım için Eskişehir ve Beşiktaş camiasından özür diliyorum.''

''YOULA, TÜRK TOPLUMUNA VE FUTBOLUNA ZARAR VERİYOR''
''Hiçbir sorunu olmayan Youla'ya Antalyaspor maçı öncesi izin verseydim, bana bunun hesabını sorarlardı'' diye devam eden Çalımbay, bazı art niyetli insanların olayı çarpıttığını öne sürdü.

Youla'yı kazanmak için her şeyi yaptıklarını ifade eden Çalımbay, şöyle devam etti:
''Youla bizi yarı yolda bırakıp kaçtı. Youla bir ton para kazanıyor. Geçen yıl parasını alamayınca (para yok, antrenman yok) derdi. Bir keresinde eşi bankada, Youla Belçika'da bekledi. Para hesaba yatınca uçağa atladı ve geldi. Youla'nın ne Eskişehir ne Eskişehirspor sevgisi vardır. Youla'nın tek sevgisi paradır. Takımın başarısı için Youla'nın bazı şeylerini ört bas etmeye çalıştık.
Burada hata yaptığımızı kabul ediyorum. Diyarbakırspor maçından sonra (Hocam üzülme. Bunu telafi edeceğiz. Antalyaspor maçını kazanacağız) demesini beklerdim. Takımını ve arkadaşlarını değil, eğlenmeyi gezmeyi daha çok düşündü.

Böyle insanlara prim verilmemesi gerekir. Youla, Türk toplumuna ve futboluna zarar veriyor. Youla'nın akıl hocaları var. Doğru düzgün derdini anlatamayan, Türkçesi kıt Youla, böyle açıklamaları nasıl yapıyor? Beşiktaş ve Eskişehirspor'da her türlü şansı verdim. Youla'nın futbolculuğuna bir şey demiyorum. Ancak, disiplinsiz tarafı ağır basıyor. Bundan sonra hiç bir yere faydası olacağına inanmıyorum. Beşiktaş maçında Youla'ya (Defol git seni istemiyorum) demişim. Bunu yazanlar nankör, pislik ve art niyetli insanlardır.

Bunu ispat etmelerini istiyorum. Eskişehir ve Beşiktaş büyük bir camia. Öyle yazanları boğarlar. Saçma sapan şeylerle uğraşmasınlar, gerçekleri yazsınlar. Bunu yazanları kınıyorum.''
        
''ESKİŞEHİR'DE HANGİ SİTEDE KALDIYSA KOVULDU''
Çalımbay, Youla'nın yaptığı disiplinsizliklerin haddi hesabı olmadığını ileri sürerek, şunları kaydetti:
''Eskişehir'de hangi sitede kaldıysa kovuldu. Kimsenin özel yaşantısı beni ilgilendirmez. Youla geçen yıl antrenman yaptı, maçını oynadı sorun yoktu, ama bu sene her şeyin tersini yapıyor. Sakat olduğu zaman program yaptık. Cumartesi gelmedi, pazar günü gelmedi, pazartesi gelmedi. Telefonla arıyoruz, ulaşamadık. Çocuğunun hasta olduğunu söyledi. Araştırdık çocuğu hasta değil. Bakıyoruz Youla Ankara'ya gitmiş. Daha sonra Belçika'ya kaçmış. Gece hayatıyla ilgili bir sürü şey var, ama beni ilgilendirmez. Bana yakışmaz. Youla, arkadaşlarının üstüne gidiyor. Ümit Karan'a laf atıyor. Ümit Karan takımı yalnız bırakmamak için sakat sakat kadroya girdi ve sakatlığı bu noktaya geldi.

Youla, küstahlık ve hakaret derecesini aşan şeyler söyledi. Youla ve ona destek veren arkadaşlara yakışan şeyler. Onların bilmediği şeyler var. Türk insanı onuru ve kişiliği için yaşar. Bu konuda taviz vermeyiz.''

''BEN OLDUĞUM SÜRECE YOULA BURAYA GİREMEZ''
''Bana karşı sarf ettiği sözler nedeniyle Youla hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Youla'nın peşini bırakmayacağım. Youla'ya bir milyon liralık dava açacağım. Bu davayı kazanmak her şeyimi ortaya koyacağım. Ben Rıza Çalımbay'ım, 30 yıldır futbolun içindeyim. Kimse bana öyle bir kelime kullanamaz. Milli Takım ve Beşiktaş'ta kaptanlık yaptım. Kimseye saygısızlık yapmadım. En çok üzüldüğüm şey Türk medyasının böyle insanlara prim vermesi. Böyle insanlara prim verilmemeli. Türk futbolunun içine girmemesi gerekir. Başkana, yönetime yalancı, bana sahtekar diyor. Taraftar böyle şeylere prim vermesin. Sonuna kadar davanın peşine gideceğim. Davadan kazanacağım parayı hayır kurumlarına bağışlayacağım.

Ben olduğum sürece Youla buraya giremez. Takıma ihanet eden, başkana ve bana hakaret eden adam giremez. Ersun Yanal ve Mesut Bakkal gibi teknik adamlar bana Youla ile nasıl başa çıktığımı soruyor. Biz insanları kazanmaya çalıştık. Bu konuyu burada kapatıyorum. Çünkü daha önemli işlerim var. Camiaya sorumluğum var, başarıya ve çalışmaya ihtiyacım var. Youla gibi tiplerle, kendini bilmez insanlarla, arkadaşlarına saygısı olmayan insanlarla uğraşacak durumda değilim. Beni bilen biliyor.''

Sayfa Yükleniyor...