GRAZ - Galatasaraylı futbolcu Barış, zaman zaman yedek kaldığını, ancak çok çalışarak bunun karşılığını aldığını söyledi.

Barış, UEFA Avrupa Ligi'nde SK Sturm Graz-Galatasaray maçının yapılacağı UPC Arena'da düzenlediği basın toplantısında, her futbolcunun sürekli oynamak isteyeceğini dile getirerek, ''Ben de sezonun ilk haftalarında çok oynamadım. Bunun nedenlerini hep kendimde aradım. Sonraları da çok çalıştım. Gerçekten hiç bırakmadım, bırakmayacağım da. Burası Galatasaray, orta sahada müthiş rekabet var. Oynamadığınızda moral bozukluğu oluyor. Hep çalışmak zorundasınız. Burada mukaveleniz var ve elinizden geleni yapmalısınız. Hocamız da bunu gördü ve uzun süredir oynuyorum. Azmin karşılığını bir haftada bekleyemezsiniz ama 10 haftada bunu görebilirsiniz'' diye konuştu.

SK Sturm Graz maçından galibiyetle ayrılmayı hedeflediklerini belirten Barış, ''Bazı oyuncularımız buraya getirilmedi. Maçta daha çok görev almayan oyuncularımız oynayacak. Onların kendilerini göstermeleri için büyük bir şans olacak'' dedi.

Rakipleriyle İstanbul'da yaptıkları ilk maçta gerçekten şanssız bir biçimde berabere kaldıklarını hatırlatan Barış, ''Burada maçı kazanmak istiyoruz. Bunun için de şimdiden herkesin maça kendisinin vermesi lazım. Daha çok görev almayan oyuncular iyi konsantre olursa galip gelebiliriz'' diye konuştu.

Barış, bir soru üzerine, sahanın zeminiyle ilgili sorun yaşamayacaklarını, çünkü zemin için ısıtma sisteminin olduğunu öğrendiklerini vurguladı.