Capello korkmuyor

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello ise 2010 Dünya Kupası Finalleri'nde zorlu takımlardan korkmadığını söyledi.

04.12.2009 - 13:19

İngiltere'nin içinde yer alacağı gruptan endişe duymadığını ifade eden İtalyan teknik adam, ''Sonuçta her takıma karşı bir şekilde oynamak zorundasınız. En iyi takımlara karşı mücadele ederseniz gruplardan çıkmak kolay olmayacaktır. Eğer kazanmak istiyorsanız bütün takımlara karşı oynamaya hazır olmalısınız'' değerlendirmesini yaptı.

"İNGİLTERE HAZIR"
İngiltere Milli Takımı futbolcusu David Beckham, ''Dünya Kupası önümüzdeki hafta yapılsa İngiltere bu kupaya evsahipliği yapacak az sayıda ülkeden biri'' dedi.

İngiltere'nin 2018 Dünya Kupası adaylığına destek vermek için Güney Afrika'da bulunan David Beckham, ülkesinin bu hakkı kazanmak için çok çalışması gerektiğini söyledi.

İngiltere'nin adaylığıyla ilgili birtakım olumsuz yorumların yapıldığını belirten yıldız futbolcu, ''Bu kampanyayı fazla çalışmakla kazanabiliriz. Hayatta hiçbir şey kolay değil. Size verilecek özel şeyler için çalışmanız gerekir. Dünya Kupası önümüzdeki hafta yapılsa İngiltere bu kupaya evsahipliği yapacak az sayıda ülkeden biri. Ülkemizdeki kültür çeşitliliği de büyük bir avantaj'' diye konuştu.

Ülkesinin dünyada en büyük liglerden birine sahip olduğuna dikkati çeken Beckham, ''Bu durum Dünya Kupası'na evsahipliği yapma konusunda fazla özgüven duymamızı gerektirmez. Bundan daha fazlasına ihtiyaç var. Olumlu yönlerimiz ortada ama daha fazla çalışmamız lazım. Futbol bizim kültürümüzde ve DNA'mızda var. Bu dünyaya geldiğimiz andan itibaren bizim içimizde ve her zaman böyle olacaktır'' ifadelerini kullandı.

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello'nun gruptan çıkacak takımlarla ilgili endişe duymaması gerektiğini kaydeden Beckham, bir yere gelmek için bütün takımlarla belli bir noktada karşılaşmak gerektiğini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...