Capello son noktayı koydu

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Capello, gelecek hafta Afrika Şampiyonu Mısır ile yapacakları maçta, Wayne Bridge'in kadroda olacağını açıkladı. İngiliz basınında Bridge'in, eski sevgilisiyle aşk yaşayan Terry ile aynı formayı giymek istemediği yolunda haberler yer almıştı.

Ntvspor 24.02.2010 - 11:01

Capello son noktayı koydu

John Terry ve Wayne Brigde, İngiltere Milli Takımı’nda bir kez daha aynı formayı terletecek mi? İngiliz basınında Bridge'in, eski sevgilisiyle aşk yaşayan John Terry ile aynı havayı solumak istemediği yolunda haberler yer almış, konu uzun süre gündemi meşgul etmişti. Tartışmalara son noktayı koyan isim, milli takım teknik direktörü Fabio Capello oldu.

Capello, Bridge'in, Terry ile yan yana oynama konusunda bir sorunu olmadığını söyledi ve iki futbolcuyu, Mısır ile gelecek hafta oynanacak hazırlık maçı için kadroya davet edeceğini ifade etti. Son derece katı bir disiplin anlayışı ile milli takımı yöneten Capello, Bridge ve Terry'e uyarılarda bulunmayı ihmal etmedi. Capello, “Oyuncular benim kendilerinden ne beklediğimi anlamalı. Benimle kalmak istiyorlarsa uyum içinde çalışmalı. Çünkü takım ruhu yaratmamız çok önemli” diye konuştu.

Ashley Cole'un sezonu kapamasının ardından Bridge'e milli takım yolu açılmıştı. İtalyan menajer, Mısır maçı öncesi futbolcularla biraraya gelerek, neden Terry'i kaptanlık görevinden aldığına dair kendilerine bir açıklama yapacağını da belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...