Çebi Avrupa Şampiyonası'nda yok

2009 yılında Danimarka'da yapılan Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda 74 kiloda altın madalya kazanarak, grekoromen stilde Türkiye'nin 12. dünya şampiyonu olarak tarihe geçen Selçuk Çebi, önümüzdeki ay Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonasına katılmayacağını açıkladı.

Haberler 08.03.2010 - 12:36

Çebi Avrupa Şampiyonası'nda yok

Selçuk Çebi, Macaristan'da 12 günlük bir kamp ve turnuvaya katıldıklarını, daha önce belindeki sinir sıkışmasının burada da nüksettiğini, bu nedenle riske girmeyerek Golden Grand Prix Turnuvası'na katılmadığını söyledi.

Teknik direktör Salih Bora ve antrenör Hakkı Başar ile yaptıkları toplantının ardından Avrupa Şampiyonası'na katılmama kararı aldıklarını belirten Çebi, Türkiye'ye döner dönmez tedavisine başlayacağını ve dünya şampiyonasına kadar iyileşmek istediğini belirtti.

Hedefinin 2011 yılında İstanbul'da yapılacak dünya şampiyonası ve 2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmak olduğunu açıklayan Selçuk Çebi, bunun sadece kendisin değil genç takım arkadaşlarının da  hedefi olduğunu kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...