''Cehenneme hoş geldin Beşiktaş''

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe'nin bir puan gerisinde ikinci sırada yer alan ve şampiyonluk adayı Bursaspor'un Beşiktaş ile oynadığı ve ''final'' niteliği taşıyan maça, yeşil-beyazlı taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

Haberler 16.05.2010 - 20:14

Takımlarının şampiyon olacağına inanan Bursaspor taraftarları, kutlamalar sabah saatlerinden itibaren başladı. Yeşil-beyazlı forma ve bayraklarla maçtan saatler önce Heykel, Altıparmak ve Kültürpark gibi kentin merkezi yerlerinde toplanan kadınlı-erkekli taraftarlar, yaya olarak Bursa Atatürk Stadı'na gelmeye başladı.

Bursa Atatürk Stadı'nın kapıları, bu önemli karşılaşma için maçtan 3 saat önce açıldı. Statta yerini alan yeşil-beyazlı taraftarlar, stat hoparlörlerinden çalınan neşeli ve hareketli şarkılara alkışlarla tempo tutarak eşlik etti. Taraftarlar, zaman zaman stat içinde çalınan müziğin durdurulmasını isteyip, kendilerinin bestelediği ''Şampiyonlar Ligi'' tezahüratını söylemeyi ihmal etmedi.

Taraftarların büyük bir çoğunluğunun maça, yeşil-beyazlı forma ve ''bonus'' diye tabir edilen yeşil renkte kabarık perukla geldikleri gözlendi.

Bayanların Bursaspor maçlarına artan ilgisi bu maçta da dikkatlerden kaçmadı. Tüm tribünlerde çok sayıda bayan taraftarın yer aldığı görüldü.

Stat, taraftarlarca bir gün önce yeşil-beyazlı kurdele, balon ve bayraklarla süslenirken, sabah etkili olan lodosun 10 metreye 6 metre ebatlarında olan bir pankartı yırtması, moralleri biraz bozdu. Bursaspor Kulübü tarafından yaptırılan üzerinde yeşil-beyazlı kulübün logosunun bulunduğu pankart, orta yuvarlağa serildi. Pankart, tribünler tarafından uzun süre alkışlandı.

Taraftarlar pankartlarda kendilerine de atıfta bulunmayı ihmal etmedi. Teksas taraftar grubunun bulunduğu kapalı kale arkası tribünün çatısında ''İşte taraftar işte şampiyon'' yazılı pankart bulunduğu görüldü.

COŞKULU KARŞILAMA
Bursasporlu taraftarlar, yeşil-beyazlı futbolculara ise stada çıkarken coşkulu bir karşılaşma yaptı. Isınmak için sahaya ''Gözlerimizi koruyalım. Göz Vakfı'' yazılı pankartla çıkan Bursasporlu futbolcuları taraftarlar, ''Şampiyon'' tezahüratlarıyla karşıladı.

Taraftarlar, tüm futbolcuları tribünlere çağırıp ''yumruk şov'' yaptırırken, en büyük ilgiyi kaptan Ömer Erdoğan gördü. Sezon başında Beşiktaş'tan transfer edilen Ali Tandoğan da taraftardan büyük alkış aldı. Kaleci Ivankov da taraftarların yoğun istediği üzerine sahanın ortasına giderek, ''3'lü'' çektirdi.

BEŞİKTAŞ'A SIKI GÜVENLİK
Beşiktaş kafilesi Bursa Atatürk Stadı'na adeta güvenlik çemberi altında getirildi. Maç için Bursa'ya tam kadro gelen siyah-beyazlı yöneticiler de stada futbol takımıyla aynı anda geldi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve diğer yöneticiler, karşılaşmayı şeref tribününden izlediler.

Beşiktaşlı futbolcuların saha zeminini kontrol için tünelde görünmeleriyle statta büyük bir uğultu koptu. Siyah-beyazlı futbolcuları ıslıkla protesto eden Bursaspor taraftarlar, son yıllardaki her Beşiktaş maçında olduğu gibi ''tekbir'' getirmeyi de ihmal etmedi.

Bursasporlu taraftarlar, ''Cehenneme hoş geldin Beşiktaş'' tezahüratı yaptı. Zaman zaman bazı grupların küfürlü tezahüratları, diğer tribünlerce ıslıklarla protesto edildi.

2 BİN 500 GÜVENLİK ELEMANI GÖREV ALDI
Bursaspor-Beşiktaş karşılaşması için Bursa Emniyet Müdürlüğü adeta alarma geçti. Zorlu karşılaşma için stat içi ve çevresinde bini çevik kuvvet olmak üzere, 2 bin polis ve 500 kadar da özel güvenlik elemanı görev aldı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nce izinler kaldırılırken, maç öncesi, sırası ve sonrası için de özellikle merkezi yerlerde olası olumsuzluklara karşı polis hazır halde bekledi.

Sayfa Yükleniyor...