Centilmenlik şampiyonluktan etti!

2. Amatör Küme'de şampiyonun belli olacağı maçta hakemin yanlış kararını düzelten Selanikspor'un kalecisi pozisyonun devamında golü kalesinde gördü. Bu golle maç berabere sonuçlandı takımı kupadan oldu.

Ntvspor 05.05.2016 - 09:46

Centilmenlik şampiyonluktan etti!

Esentepe Stadı'nda geçen hafta futbol sahalarında ender görülen bir Fair-Play olayı yaşandı.

2. Küme'nin şampiyonluk maçında Selanikspor kalecisi Ergül, hakemin aut kararı verdiği pozisyonda doğruyu söyledi, “Benden çıktı” diyerek kararı korner olarak değiştirdi. O pozisyonda gelen top gol oldu. Karşılaşma bu golle berabere bitince doğru konuşan kaleci Ergül’ün takımı Selanikspor şampiyonluğu kaybetti. Bu olay ulusal basına da konu oldu, genç kaleci yılın Fair-Play ödülüne aday gösterildi.
 
ŞAMPİYONLUK MAÇI

2. Amatör Küme'de şampiyonluk düğümünü çözecek mücadelede lider Taşköprüspor ile 3 puan gerideki Selanikspor karşı karşıya geldi. Sezonun ilk maçı berabere bittiği için Taşköprü'ye 1 puan yeterken, Selanik'in şampiyonluk için kazanması şart durumdaydı. Golsüz devam eden maçta ilk yarının son dakikasında sahalarda nadir rastlanan anlara sahne oldu.
 
"HOCAM TOP BENDEN ÇIKTI"

Taşköprüspor atağında top kaleciden dışarıya gitti ancak hakem aut kararı verdi. Selanikspor kalecisi Ergül Kaya hakemin yanına giderek kararın yanlış olduğunu belirterek, "Hocam top benden çıktı" dedi. Hakem kalecinin uyarısıyla kararını değiştirip, korneri işaret etti. Korneri atmak için topun başına gelen Ömer Çalık enfes bir vuruş yaparak topu ağlara gönderdi ve takımını 1-0 öne taşıdı.
 
ŞAMPİYONLUK KAÇTI

İkinci yarıda karşılıklı gollerle maç 4-4 bitti. Bu sonuç Taşköprü’yü şampiyon yaparken, Selanik şampiyonluğun kapısından döndü. 

Sayfa Yükleniyor...