Ceyhun Eriş Denizlispor'da

Turkcell Süper Lig'de ligin dibine demir atan Denizlispor Ankaragücü'nden Ceyhun Eriş'i transfer etti.

02.02.2010 - 13:05

Ceyhun Eriş Denizlispor'da

Turkcell Süper Lig takımlarından Denizlispor, ara transfer döneminin son gününde Ceyhun Eriş ile anlaştı. Yeşil siyahlı takımın teknik direktörü Hakan Kutlu, yaptığı açıklamada, Ankaragücü'nden Ceyhun Eriş ile 1,5 yıllığına anlaştıklarını söyledi.

Uzun zamandır takımın gol yollarında bir sıkıntısının olduğunu belirten Kutlu, "Ceyhun, bu takımın çok ihtiyacı olan gol yolları için aradığımız bir isim. Gol paslarında ve neticeye gitmede takıma çok faydalı olacak bir oyuncu. Gol sıkıntımızı Ceyhun'la çözeceğimize inanıyorum" dedi.Kutlu, Youla'nın bir buçuk aylık antrenman eksikliği bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Youla, bir buçuk aydır antrenman yapmayan bir oyuncu. Onun için yavaş yavaş antrenman eksikliğini gidererek, takıma alıştırmaya çalışıyoruz. Yine Okan Koç'un da maçlara tam hazır olmasıyla önümüzdeki karşılaşmaları alacağımıza inanıyorum. Son haftalarda bunun işaretlerini görüyoruz. Bu yetenekli oyuncularla ortaya koyduğumuz futbol sayesinde kendimizi göstereceğiz."

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, kulüp binasında Ceyhun ile düzenlediği basın toplantısında, devre arasında gerçekleştirdikleri transferlerle Denizlispor'un daha iyi bir takım haline geldiğini söyledi.

Ceyhun'un Türkiye'de kendini ispat etmiş, kariyerli bir futbolcu olduğunu belirten İpek, şunları kaydetti: "Milli Takım'da da görev yapmış olan Ceyhun, iki aydır sahalardan uzaktaydı. Ancak antrenmanlarını aksatmadan bugünlere geldi. Hazır bir Ceyhun'la masaya oturduk. Kendisine ve takımımıza hayırlı olsun. Ceyhun'un da katılmasıyla, daha iyi bir takım haline geldiğimize inanıyorum. Devre arasındaki yeni transferlerle birlikte, ligin renk veren, mücadeleci futbol oynayan kulübü olmaya devam edeceğiz. Lig uzun bir maratondur. Denizlispor ligde kalmak için şansını devam ettiriyor."

Futbolcu Ceyhun Eriş de Denizlispor'a gelmekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Bundan sonra Denizlispor'un başarısı için mücadele edeceğim. İki aydır oynamamanın verdiği bir özlemle buraya geldim. Amacımız, el birliğiyle Denizlispor'u, bulunduğu konumdan daha iyi yerlere getirmektir" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...