Şenol Güneş yönetiminde 2010 yılında iyi futbol oynayarak çok iyi bir çıkış yakaladıklarını belirterek, ''Bence şu anda ligin en iyi futbol oynayan takımıyız. Çok iyi yoldayız. Daha da iyi olacağız. Herkes çok daha iyi bir Trabzonspor izleyebilir'' dedi.

 
Ligde 3 puanlık sistemde herşeyin olabileceğini kaydeden Ceyhun Gülselam, ''Önümüzde daha çok maç var. Ligde her şey olabilir. Şampiyonluk yarışını hiç bırakmayacağız. Trabzonspor'un hedefi daima şampiyonluktur. Lig sonuna kadar zirve yarışı içinde olacağız'' diye konuştu.
 
''GÜNEŞ, TAZE KAN OLDU''
 
Ceyhun Gülselam, teknik direktör Şenol Güneş'in Trabzonspor için taze kan olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
 
''Açıkçası önceki teknik direktör Broos ile de bir problemimiz yoktu. Ancak Şenol hocanın ligi ve takımı tanıması büyük bir avantajdı. Çok hırslı çalışıyor. Çok hırslı bir teknik adam. Onun bu hırsı da bizi motive ediyor. Oyuncularla diyaloğu çok iyi, çok pozitif. Bu da takıma yansıyor ve başarı geliyor. Ben de kendimi her zaman geliştirmeye çalışıyorum.''

Yedek kaldığı için hiç küsmediğini anlatan Ceyhun Gülselam, ''Bir takımda rekabet olması hep iyidir. Kendimi geliştirmemiz açısından bunu pozitif görmemiz lazım. Rekabet iyidir. Çok daha çalışacağım ve bu takımın kalıcı bir oyuncusu olacağım'' dedi.
 
''İLK ANTRENÖRÜM BABAMDI''

Ceyhun Gülselam, Almanya'da futbola ilk başladığında takım antrenörünün babası olduğunu vurgulayarak, ''Babam bana her zaman futbolun gelişmesinde yardımcı olmuştur. Babam ile özel idmanlar yapardım. 7 yaşından itibaren futbola başlamamda babamın katkısı oldu. Vuruş tekniğimi de babamdan öğrendim'' diye konuştu.
 
Ceyhun, şutlarının beğenilmesine ilişkin olarak ise ''Her zaman idman bitimlerinde özel olarak şut çalışması yapıyorum. Kendimi daha da geliştireceğim'' dedi.