Süper Lig'de sahasında Kasımpaşaspor ile 2-2 berabere kalan Ankaragücü'nde kaptan Ceyhun Eriş süresiz kadro dışı bırakıldı.

Karşılaşmanın 60. dakikasında teknik direktör Hikmet Karaman tarafından oyundan alınan tecrübeli futbolcu kaptanlık pazubandını yere atıp, reklam panolarını tekmeleyince, yönetim kurulu Hikmet Karaman'ın isteğiyle bu futbolcuyu süresiz kadro dışı bıraktı.

Bugün toplanacak Ankaragücü Yönetim Kurulu'nun Ceyhun'a 50 Bin TL civarında rekor bir para cezası da kesmesi bekleniyor.

Bu arada başkent ekibinde Cemal Aydın Tesisleri'nde takımdan ayrı çalışmalarını sürdüren Bebbe, Cihan, Volkan ve İlkem yeniden kadroya çağrıldılar.

TEKNİK DİREKTÖR KRİZİ DE KAPIDA
Ankaragücü'nde, kaptan Ceyhun Eriş'in kadro dışında bırakılmasının ardından şimdi de teknik direktör krizi ortaya çıktı.

Teknik direktör Hikmet Karaman ile yolları ayırmak isteyen yönetimin, Karaman'ın sözleşmesindeki ağır koşullar nedeniyle sıkıntıya girdiği öğrenildi.

Karaman ile sözleşmesini feshetmek isteyen kulüp başkanı Ahmet Gökçek ve yönetimin, Ersun Yanal'a öneri götürdüğü, Yanal'ın da verilen ilk öneriye olumsuz yanıt verdiği ifade edildi.

Yanal'a bir kez daha öneri götürecek kulüp yönetiminin, yeniden olumsuz yanıt alması durumunda Bülent Uygun ile anlaşma zemini arayacağı bilgisi edinildi.