Chiappini: Önemli bir galibiyet aldık

Bayan Voleybol A Milli Takım Antrenörü Alessandro Chiappini, maçın ardından yaptığı açıklamada, iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, ''İlk set çok hata yaptık. Çapraz smaçları durduramadık. Bunun dışında çok iyi servis attığımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

29.09.2009 - 23:44

KATOWICE - 26. Avrupa  Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda, (A) Milli Takım Antrenörü Alessandro Chiappini, hem motivasyon, hem de sıralama açısından çok önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Play-off'larda (F) Grubundaki ilk maçta Sırbistan'ı 3-1 yenen (A) Milli Takım'da, Chiappini, maçın ardından yaptığı açıklamada, iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, ''İlk set çok hata yaptık. Çapraz smaçları durduramadık. Bunun dışında çok iyi servis attığımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

Chiappini, Sırp Milli Takımı'nın Avrupa'nın en iyi takımlarından biri olduğunu ifade ederek     ''Bugün kötü oynamış olabilirler, ama Sırbistan, Avrupa voleybolunda söz sahibi ülkelerden birisidir. Ben kendi takımımı kutluyorum. Çok önemli bir galibiyet elde ettiler.'' dedi.

Sırbistan Milli Takımı Antrenörü Zoran Terzic ise çok kötü bir oyun çıkardıklarını, ancak bunun sebebini anlayamadığını kaydetti. İlk seti kendi oyunlarıyla değil, Türkiye'nin yaptığı hatalarla aldıklarını anlatan Terzic, ''Umarım bu kötü oyunu bir daha sergilemeyiz. Yarınki maçımızda Almanya'yı yenersek hala yarı final şansımız devam edebilir'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...