Çin'in son bombası David Beckham...

Futbol transfer piyasasını allak bullak eden Çin'in yeni hedefi David Beckham... 41 yaşındaki eski futbolcu, Çin'de öğrencileri futbola teşvik edecek dev bir kampanyada kullanılacak. Beckham'ın görüntülü konuşmaları 400 bin okula ve toplam 971 milyon kişiye ulaşacak.

Ntvspor 05.03.2017 - 20:02

beckham.jpg

Birçok ünlü futbolcuyu transfer ederek dünya transfer piyasasını deyim yerindeyse allak bullak eden Çin, transfer penceresi kapanmasına karşın durmuyor. Çin'in son hedefi David Beckham. 41 yaşındaki eski İngiliz futbolcu, ülkede futbolun okullara yayılması için hazırlanan projede başrolü üstlenecek.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, David Beckham ile bir Los Angeles Lakers maçında tanışmış ve ikilinin dostluğu o günden beri ilerlemişti. Bugüne kadar Çin'de birçok etkinliğe katılan David Beckham, Çinli çocukları futbol oynamaya ikna edecek. Bunun için televizyonda her gün Beckham'ın konuşmaları canlı ve banttan yayınlanacak.
Bu konuşmalar 400 bin okula ve tüm ülkede 971 milyon kişiye ulaşacak.

Beckham'ın "Güç, hız, beyin ve takım çalışması gerektiren futbol, fantastik bir spor. Ben çok küçük yaşta futbola başladım. Çünkü futbola başlamanın en doğru zamanı çocukluk" gibi ifadelerle hem küçük çocukalrı futbola özendirecek hem de ebeveynleri çocuklarının futbol oynamaları için ikna edecek.

Sayfa Yükleniyor...