Tolga Ciğerci: Çocukluk hayalim Arsenal'de oynamak

Galatasaray'ın Hertha Berlin'den renklerine kattığı Tolga Ciğerci, Galatasaray Dergisi'nin 159'uncu sayısına konuştu.  Ciğerci, "Riekerink bana güveniyor, en önemlisi bu" dedi.

DHA 09.10.2016 - 11:50

tolga ciğerci.jpg

Ciğerci, transfer sürecinden ailesine, Riekerink'ten geleceğe dair önemli açıklamalarda bulundu. Galatasaray'a transferinin çok çabuk gerçekleştiğini söyleyen Tolga Ciğerci, "Ama futbolda bu da var. Çok çalışırsanız, iyi bir yere gelebilirsiniz. İyi bir yere gelirseniz, sizi transfer etmek isterler. Ben de Almanya'da oynarken teklif aldım ve çok da düşünmeden Galatasaray'a geldim. Şu anda işler iyi gidiyor ama gol ve asist de gelmeli. Benim için o zaman işler iyi gider. Fazlasının daha gelmesi lazım. Oyunumu süslemem lazım" dedi.

"BUNDESLİGA'DA TEMPO ÇOK DAHA YÜKSEK"

Türkiye'ye geldiğinde tempo düşüklüğünün dikkatini çektiğini aktara Ciğerce, "Bundesliga'da tempo çok daha yüksek. Bir de Almanya'da futbol sanki biraz daha kompakt ve taktiğe dayalı. Bayern ve Dortmund'un oynadığı futbol ise çok daha farklı. Aynı Galatasaray'da olduğu gibi. Ama diğer takımlar açısından bakarsak böyle bir farklılık var" diye konuştu.

"TÜM ÖZELLİKLERİMİ GÖSTEREBİLDİĞİMİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink"in kendisine güvendiğini aktaran Tolga Ciğerci, bunun bir futbolcu için en önemli şey olduğunu söyledi.

Tolga Ciğerci, "Hoca senden ne istiyor, o çok önemli. Ben şu anda ön libero olarak görev yapıyorum. Takımı hızlıca çıkartmalıyım. Sahayı tamamen görmem lazım. Hoca bana güveniyor. Bence futbolcu için en önemlisi bu. Hoca güveniyorsa, futbolcu hata bile yapsa, yine de morali bozulmuyor. Çünkü biliyorsun ki hoca kenarda benim yapmak istediklerimi ve yapabileceklerimi biliyor. Eğer size güven duyulmazsa sadece bir kere denersiniz. Başarısız olursanız bir daha da denemezsiniz. Tüm özelliklerimi gösterebildiğimi düşünmüyorum. Umarım bana olan güvenle birlikte çok daha iyi işlere imza atacağım" şeklinde konuştu.

"AİLECE GALATASARAYLIYIZ"

Ailece Galatasaraylı olduklarını ifade eden Ciğerci, "2000 yılında 8 yaşındaydım. Süper Kupa maçını hatırlıyorum. Mario Jardel'i çok seviyordum. Topla koşarken Mario Jardel diye bağırarak vururduk topa. Almanya'da yaşayanlar için çok güzel duygulardı bu başarılar. Bizleri gururlandırıyordu. Yıllar sonra Almanya'da oynarken hangi takımı tuttuğumu sordular, ben de Galatasaraylı olduğumu söyledim. Söyleyen söyler, tamamen kişinin tercihi. Bir kardeşim daha var, o da Hamburg'ta oynuyor" dedi.

"XAVI, INIESTA VE BUSQUETS'İ ÇOK BEĞENİYORUM"

Xavi ve Iniesta'yı çok beğendiğini dile getiren Tolga Ciğerci, "Pasa dayalı, göze çok güzel gelen bir futbol oynuyorlar. Sergio Busquets'i de çok beğeniyorum. Fazla koşmuyor ama oyun görüşü çok iyi. Video paylaşım sitelerinde bazen izlerim. Topu nerede alıyor, nereye dönüyor? Bunlar önemli. Ve bu adamlar çok iyi, ne yaptıklarını iyi izlemem lazım diye düşünüyorum. Tabii, Neymar ve Messi gibi farklı adam da var orada. Onlar kadar iyisi yok bence" diye konuştu.

"ÇOCUKLUK HAYALİM ARSENAL'DE OYNAMAK"

Gelecekte Arsenal'de oynamak istediğini belirten Tolga Ciğerci, "Çocukluğumdan beri bu bir hayal benim için. Galatasaray'da oynamak da bir hayaldi. Çocukken sokakta giydiğim Galatasaray formasını şimdi futbolcu olarak giyiyorum. Bir tanesini gerçekleştirdim, diğeri de neden olmasın" şeklinde konuştu.

"BENİM İÇİM EN ÖNEMLİSİ FUTBOLA KONSANTRE OLMAK"

İstanbul'un çok güzel bir şehir olduğuna değinen Ciğerci, fazla bir şey yapmadığını, otelde konakladığını söyledi.

Tolga Ciğerci, "Orada bir AVM var, inip kahve içmeyi seviyorum. Benim içim en önemlisi futbola konsantre olmak. Yemek yemeyi seviyorum ama bir yandan da sporcuyum. Dikkat etmem gerekir. Nereye gidersem gideyim baklava ve dondurmayla karşılıyorlar. Çok da iyi olmuyor bu durum... Şekeri iyi ayarlamam lazım. İki hafta ya da üç haftada bir kendime izin veriyorum. O zaman şeker yiyebiliyorum. Yaşadığım bir sakatlık vardı. O sakatlık sırasında çok düşündüm ve dikkat etmem gerektiğini anladım. Çünkü sporcunun kendine iyi bakması gerekiyor" diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...