"Çok şey katacaklar"

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, 'Wild Card' (Kontenjan Hakkı) ile 16. Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası Finalleri'ne katılma hakkı elde eden Litvanya, Rusya, Almanya ve Lübnan'ın organizasyona çok şey katacaklarını söyledi.

12.12.2009 - 22:19

Turgay Demirel, Çırağan Palace Kempinski Otel'de gerçekleştirilen Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) Yönetim Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, Rusya'nın 2007 yılında Avrupa Şampiyonluğu'na ulaşmış bir takıma sahip olduğunu belirterek, "Almanya'nın ise yıldız oyuncuları Dirk Nowitzki ve basketbol tutkusuyla şampiyonaya renk katacağından eminim. Litvanya için konuşmaya bile gerek yok. Bir basketbol ülkesi ve gerek yıldızları gerekse de basketbol anlayışıyla önemli bir ülke. Lübnan'da da büyük bir basketbol sevgisi var. 2002 ve 2006 yıllarında FIBA Asya Şampiyonası'nı 4. sırada bitirdiler. Bu ülkelerin şampiyonaya katacak çok şeyleri olduğundan eminim" diye konuştu.

Litvanya'nın her zaman kalabalık taraftarlarıyla birlikte şampiyonalara gittiğini dile getiren Demirel, Lübnan, Rusya ve Almanya'dan da birçok taraftarın Türkiye'ye geleceğine inandığını söyledi.

'Wild Card' ile organizasyona dahil olan ülkelerin başarısız sayılmamaları gerektiğini de belirten Demirel, "Hatırlarsanız Türkiye de 2006 yılındaki turnuvaya wild card ile katılmıştı. O şampiyonada Türkiye çok başarılı bir performans ortaya koymuştu ve biraz daha şanslı olsaydık çok daha ileri gidebilirdik" dedi.

FIBA Yönetim Kurulu toplantısı, yarın yapılacak görüşmelerle sona erecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...