Cuban: Artest kimya bozar

Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, Lakers'ın yeni transferi Ron Artest'in takım kimyasını bozacağını iddia etti.

Ntvspor 06.10.2009 - 08:11

Cuban: Artest kimya bozar

İSTANBUL - NBA'de son şampiyon Los Angeles Lakers, yaz döneminde Ron Artest'i transfer ederek tartışmaların odak noktası olmuştu. Batı Konferansı'nın iddialı takımlarından Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban'a göre Artest transferi, şampiyonluk için diğer takımlara da umut ışığı yaktı.

"Lakers'ın Ron Artest'i transfer etmesinden daha iyi bir şey düşünemiyorum" diyen Cuban yıldız oyuncunun takım kimyasını bozacağını iddia etti. Cuban "Eğer birisi bana Lakers'ı bitirmek için kimi o kadroda görmek istersin diye sorsa tek bir cevap verirdim: Ron Artest." dedi.

Cuban "Düşünebiliyor musunuz? Top Ron Artest'te olacak, Kobe de köşede pas isteyip Artest'e teşekkür mü edecek?" sözleriyle rakibinin top paylaşımında sorun yaşayacağını belirtti.

Cuban eleştirilerine "Ron Artest'in Lakers'a karakter kazandıracaktır, ama bu iyi mi kötü mü olacak hepimiz göreceğiz" diyerek devam etti.

Dallas Mavericks, bu sezonki ilk deplasman maçında 30 Ekim gecesi Los Angeles Lakers ile oynayacak. Cuban'ın bu açıklamaları sonrasında Los Angeles seyircisinin ve Ron Artest'in Mavericks'i nasıl bir şekilde ağırlayacakları merak konusu...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...