İspanya’daki maçın ilk dakikalarında Darüşşafaka Doğuş hücumda ritim bulamazken, Baskonia bireysel oyunlarla skor üstünlüğünü elinde tuttu. Temsilcimizin üst üste sayı çıkaramadığı hücumların devamında kenardan gelen oyuncularla sayılar bulan Baskonia ilk çeyreği 18-9 önde geçti.

İkinci periyot her iki takım adına da kısır başlarken atletik özelliklerini kullanan Baskonialı oyuncular çeyrek ortasında farkı 18’e kadar çıkardı. Hücumda bir türlü istediği akıcılığı yakalayamayan temsilcimiz, karşı potada da durduramayınca devre 37-19 Baskonia üstünlüğüyle noktalandı.

İkinci yarıda da Darüşşafaka Doğuş hücumda ritim yakalayamazken 25 dakikada 25 sayı kaydedebildi. Baskonia faul hakkını erken doldurmasına rağmen hücumda istediği oyunları yaptığı bölümde farkı 24’e kadar çıkardı ve son on dakikaya da 53-33 önde girdi.

Son çeyrekte de İspanyol ekibin farkın vermiş olduğu psikolojik üstünlükle birlikte Daçka’nın durgun performansı devam etti. 28’e kadar çıkan sayı farkında temsilcimizin son bölümdeki dış atışları farkı az da olsa aşağı çekti ve Baskonia parkeden 73-52 galip ayrıldı.
Baskonia'da Larkin Shane 14, Beaubois 12, Shengelia 11 sayı üretirken, Daçka'da James Anderson 11, Wilbekin 8 sayı üretti.

Bu sonucun ardından Baskonia 11. haftada 7. galibiyetini elde ederken Darüşşafaka Doğuş 6. yenilgisini aldı. Daçka gelecek hafta İstanbul’da Real Madrid’i ağırlayacak.