Dakar Rallisi'nde 12. etap

Dakar Rallisi’nde heyecan yarışın sonu yaklaştıkça artarak sürüyor. 12.etabı geride kalan rallide motorsiklet kategorisinde Şilili Francisco Lopez Contardo, otomobil kategorisinde ise Carlos Sainz günün en hızlı isimleri oldular.

Haberler - Ntvspor 15.01.2010 - 01:08

Dakar Rallisi'nde 12. etap

Dakar Rallisi’nin 12.etabında pilotlar toplam 796 kilomtrelik San Juan-San Rafael arasındaki parkuru geçtiler.

Motorsiklet kategorisinde rallinin en uzun etabını Şilili Francisco Lopez Contardo kazandı.

Ülkesinde geçilen 5. ve 8. etabı lider bitiren Contardo finişe 3 saat 48 dakika 34 saniyede vardı. Güney Amerikalı pilot bu derecisye genel klasmanda zirvede yer alan Cyril Despres ile arasındaki farkı 17 dakika indirerek 1 saat 3 dakika 42 saniyeye düşürdü.

Etap sonunda Contardo'yu 40 saniye farkla Yamaha pilotu David Fretigne izledi. Fransız pilot bu derecesiyyle üst üste 3. ikinciliğini elde etti.

Dakar'da ülkemizi temsil eden Kemal Merkit ise etabı 52.sırada tamamladı.

Otomobil kategorisinde ise Volksvagen pilotları Carlos Sainz ve Al-Attiyah etabı ilk 2 sırada bitirdiler. İspanyol sürücü 3 saat 30 dakika 29 saniye ile finişi en erken varan isim olurken takım arkadaşı Al-Attiyah 52 saniye farkla ikinci sırada yer aldı.

Genel klasmanda da Saınz Katarlı pilotla arasındaki farkı tekrar 5 dakika 20 saniyeye çıkardı. Etap sonunda 3. sırada Birleşik Devletlerden Mark Miller yer alırken rallinin favorilerinden Fransız Stephen Peterhansel genel klasmanda 4.sıradaki yerini korudu

Dakar Rallisi’nin sondan bir önceki etabında pilotlar 368 kilometrelik San Rafael - Santa Rosa parkurunu geçecekler

Sayfa Yükleniyor...