Daum: Başarıyı maçtan sonra göreceğiz

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum "Son oynadığımız maçta istediğimiz her şeyi yapamadık. Bükreş maçında bazı şeyleri düzeltmeliyiz. Başarı ne demek, onu maçtan sonra göreceğiz" diye konuştu.

21.10.2009 - 19:45

Daum: Başarıyı maçtan sonra göreceğiz

BÜKREŞ - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi (H) Grubu'nda bugün Romanya'nın Steaua Bükreş takımı karşısında iyi bir sonuç almak istediklerini söyledi.

Daum, Steaua Stadı'nda yaptığı basın toplantısında, rakiplerinin Romanya'daki ve Avrupa kupalarındaki başarılarını bildiklerini kaydederek, ''Bizi bugün son haftalarda iyi oynayan, iyi organize olan bir ekip bekliyor. Kaliteli futbolcuları var. Amacımız iyi bir maç oynayıp, iyi bir sonuçla Bükreş'i terk etmek'' dedi.

İyi sonucun ne olduğunu maçtan sonra göreceklerini belirten Alman teknik adam, ''Ancak hedefimiz, her maçta her şeyimizi ortaya koyup, galibiyetle ayrılmak. Son oynadığımız maçta istediğimiz her şeyi yapamadık. Steaua Bükreş maçında bazı şeyleri düzeltmeliyiz. Bunları düzeltirsek başarıyla çıkacağımızı düşünüyorum. Başarı ne demek, onu maçtan sonra göreceğiz'' diye konuştu.

Daum, Steaua Kulübü Başkanı George Becali'nin arkadaşı olduğunu ifade ederek, ''Becali, Romanya futbolu için çok iyi şeyler yaptı. Birçok Rumen futbolcuyu destekledi. Şu anda Steaua Bükreş'in Avrupa'da ilerlemesi için her şeyi yapıyor. Arkadaşım Becali'ye burada yaptığı işlerde bizim maç hariç başarılar diliyorum. Bizim maç için özel bir şey düşünmüştür. Geçen sezon Köln'e almayı düşündüğüm bazı futbolcular için Steaua Bükreş'i birkaç kez izledim. Becali, sürekli yetenekli futbolcu bulup yetiştiriyor. Bizi birçok yetenekli futbolcu bekliyor.'' diye konuştu.

'LUGANO'NUN DURUMU MAÇ GÜNÜ BELLİ OLACAK'
Daum, sakatlıkları bulunan Bilica ve Lugano'nun  maçta oynayıp, oynamayacağının henüz belli olmadığını söyledi.

Bükreş'e 20 kişilik kadroyla geldiklerini dile getiren Alman çalıştırıcı, ''Bilica'nın oynayabileceğini umuyorum, ama  Lugano'nun durumu maç günü belli olacak'' dedi.

‘UMARIM DERBİ MAÇ BİZİ POZİTİF ETKİLER'
Daum, hafta sonu Galatasaray ile derbi maçın olmasının Bükreş maç öncesi kendisini ve futbolcuları nasıl etkilediğiyle ilgili bir soru üzerine, ''Umarım derbi düşüncesi bizi pozitif etkiler'' dedi.

Alman teknik adam, Avrupa'da maç yapacaklarını, pazar günü de derbi oynayacaklarını belirterek, ''Bundan daha güzel ne olabilir? Ben futbolcu olsam, bu iki maçta oynayabilmek için her şeyimi ortaya koyarım.  Bu sezon iyi çalıştık, takımımız iyi durumda. Birkaç sakatlık yaşadık, ama normal. Herkes heyecanla maçı bekliyor. Umarım sakatlık yaşamadan çıkarız bu maçlardan. En büyük hedeflerimden biri sakatlık yaşamadan maçı bitirmek.'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...